wizyta u psychologaZdrowie, Medycyna 

Konsultacje psychologiczne – dla kogo?

Osoby zmagające się z depresją lub innymi stanami chorobowymi związanymi z psychiką szukają wsparcia, jakiego często nie otrzymują ze swojego otoczenia. Specjalista, który może udzielić profesjonalnej pomocy w trudnych sytuacjach, to psycholog. Kto powinien skorzystać z jego pomocy?

Poradnia psychologiczna – dlaczego warto udać się do psychologa?

Konsultacje psychologiczne w Wieliczce zostały stworzone z myślą o osobach, które zmagają się z chorobami psychicznymi, ale także traumami lub trudnościami życiowymi. Warto wybrać poradnię psychologiczną w Wieliczce ze względu na profesjonalne i indywidualne podejście do każdej osoby, ale nie tylko.

Poradnia psychologiczna w Wieliczce jest bezpieczną przestrzenią, w której psycholog staje się przyjacielem i stara się pomóc oraz doradzić niżeli oceniać i wydawać osądy. Jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i często niektóre osoby, które potrzebują pomocy psychologicznej, po nią nie sięgają.

Kto powinien skorzystać z pomocy poradni psychologicznej?

Wiele osób zmaga się z różnymi trudnościami w swoim życiu. Są takie, które da się rozwiązać, rozmawiając z bliskimi osobami z otoczenia. Jednak nie ze wszystkimi można zmierzyć się samodzielnie.

Poradnia psychologiczna w Wieliczce oferuje fachową pomoc w zakresie zaburzeń osobowości, przeżywania silnego stresu, zaburzeń lękowych, zaburzeń snu lub nadmiernej senności, trwałego złego samopoczucia, trudności z kontrolą nad emocjami, problemów wychowawczych u dzieci, trudności zawodowych i wiele innych.

Utarło się przekonanie, że jeżeli występuje problem natury psychologicznej u człowieka, należy go zwalczyć samodzielnie bez pomocy psychologa. Ten mit jest dalej praktykowany przez dużą część osób, jednak niesłusznie. W niektórych sytuacjach tylko psycholog może zapewnić wymaganą pomoc i fachowe doradztwo.

Warto więc podkreślić, że pomoc psychologa nie jest powodem do wstydu. Każdy człowiek powinien dbać o swoje zdrowie psychiczne, aby lepiej mu się żyło.

Zobacz także

Leave a Comment