Nużeniec ludzki – leczenie ziołami jako domowy sposób kuracji
W przypadku pasożyta, jakim jest nużeniec ludzki, leczenie ziołami jest prostym, domowym sposobem, który wspiera leczenie farmakologiczne. Kuracja zawsze powinna być jednak kompleksowa i dopasowana do indywidualnego przypadku pacjenta, również w połączeniu z leczeniem konwencjonalnym. Zioła można stosować w postaci naparów do picia, jak i zewnętrznie, w formie płukanek do przecierania. W jaki sposób?
Nużeniec ludzki |
|
Pożywienie |
Lokalizacja |
łój |
nos |
martwy naskórek |
okolice oczu |
tłuszcz |
brwi |
osocza krwi |
broda |
rzęsy |
|
wierzchnia strona dłoni i stóp |
|
czoło |
|
okolice intymne |
|
owłosiona skóra głowy |
Nużeniec ludzki – leczenie ziołami. Podstawowe informacje
W przypadku nużeńca ludzkiego leczenie ziołami przynosi widoczną poprawę kondycji skóry. Zioła mają naturalne związki organiczne, które są w pełni bezpieczne dla skóry i jej nie podrażniają. Aby przyniosły oczekiwaną poprawę, należy je dopasować. Można je stosować w formie naparów, zalewając kilka łyżeczek suszu gorącą wodą lub bezpośrednio na skórę jako okłady. Najważniejsza w każdej naturalnej metodzie jest regularność. Zioła należy przyjmować systematycznie przez określony przez producenta lub lekarza czas, stosując się ściśle do zaleceń specjalisty.
Leczenie choroby, jaką jest nużyca, można wspierać na różne sposoby, jednak zawsze najważniejsze są leki i kontakt z lekarzem specjalistą. W tym wypadku będzie to dermatolog lub nawet okulista – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde
Nużeniec ludzki – leczenie ziołami za pomocą wrotycza pospolitego i kopru włoskiego
W przypadku nużeńca ludzkiego leczenie ziołami jest ważnym element, wspierającym terapię. Można stosować też wrotycz pospolity. Charakteryzują go następujące właściwości:
-
przeciwbólowe,
-
przeciwpasożytnicze,
-
rozgrzewające.
Można go używać zarówno wewnętrznie (napary), jak i zewnętrznie (płukanki, okłady).
Innym ziołem znajdującym zastosowanie w leczeniu nużycy jest koper włoski. Wykazuje przede wszystkim właściwości:
-
przeciwbakteryjne
-
i przeciwpasożytnicze.
Również można stosować go na dwa sposoby.
Warto również pamiętać, że oprócz korzyści niesionych przez zioła, istnieją również przeciwwskazania do stosowania niektórych z nich. Każde z nich ma swoje własne, dlatego przed zastosowaniem należy się z nimi szczegółowo zapoznać.
Zioła nie tylko wspomagają walkę z nużeńcem, ale mogą być ciekawym wzbogaceniem codziennej diety. Przed ich zastosowaniem należy jednak szczegółowo zapoznać się z instrukcją stosowania i ewentualnymi przeciwwskazaniami czy skutkami ubocznymi, które ze sobą niosą. Ważne jest również, aby ich zażywanie było dla nas bezpieczne pod każdym względem – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog
Nużeniec ludzki – leczenie ziołami za pomocą czarnuszki i piołunu
Jeśli chodzi o nużeniec ludzki, leczenie ziołami to również spożywanie czarnuszki w różnych postaciach. Przede wszystkim nieprzetworzone ziarenka, z których można zrobić olej lub je sproszkować. Olej z czarnuszki wykazuje skuteczność w walce z pasożytami, co potwierdzają badania naukowe. Poza właściwościami przeciwpasożytniczymi czarnuszka wspiera pracę układu pokarmowego i krążenia. Z kolei piołun ma toksyczne działanie na pasożyty, dlatego znajduje zastosowanie w kuracji przeciw nużycy.
Nużeniec ludzki leczenie ziołami i pielęgnacja zestawem Odexim
Jeśli chodzi o nużeniec ludzki, leczenie ziołami można wzbogacić odpowiednimi kremami do pielęgnacji. Ważne, aby ich skład był opracowany specjalnie dla skóry z tym problemem. Właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne znajdziemy w zestawie kosmetyków na nużeńca ludzkiego Odexim. Preparaty te znacząco ograniczają przetłuszczanie się skóry, co pozbawia nużeńca pożywienia, który żywi się ludzkim łojem. Odexim działa antyseptycznie, odkaża zainfekowaną powierzchnię. Równocześnie działa pielęgnująco na skórę: ogranicza stany zapalne i nawilża ją, co realnie poprawia kondycję skóry. Zawierają starannie wyselekcjonowane składniki aktywne, które pochodzą głównie z roślin. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla skóry, zmniejszają ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych, a co najważniejsze działają skutecznie na problem dermatologiczny.
Zestaw Odexim to 4 dermokosmetyki:
-
krem na rano
-
krem na dzień
-
płyn oczyszczający
-
pasta na noc
Każdy z nich zawiera odpowiednie składniki do walki z pasożytem, w zależności od potrzeb. Możesz wybrać jeden produkt, parę lub cały zestaw. Zestaw Odexim stanowi doskonałe uzupełnienie kuracji farmakologicznej i znacznie pomaga skrócić czas leczenia.
Podsumowując, zioła wspomagają leczenie nużycy. Oprócz nich warto jednak zadbać o kompleksową pielęgnację skóry i leczenie farmakologiczne.
FAQ
-
Czy w przypadku nużeńca ludzkiego leczenie ziołami jest skuteczne?
Leczenie ziołami może przynieść widoczną poprawę stanu skóry i zwalczyć objawy chorobowe. Oprócz przyjmowania ziół zewnętrznie lub zewnętrznie warto zadbać o pielęgnację skóry. Najlepiej stosować dermokosmetyki, które zawierają starannie dobrane naturalne składniki aktywne, np. z zestawu Odexim. Przy zauważeniu pierwszych niepokojących objawów, należy jak najszybciej udać się do lekarza.
-
Czy w przypadku nużeńca ludzkiego leczenie ziołami jest bezpieczne?
Jeśli pacjent przestrzega zaleceń dołączonych do opakowania ziół, to kuracja jest w pełni bezpieczna. Oprócz niej warto jednak podjąć walkę z nużeńcem również zewnętrznie, stosując odpowiednią pielęgnację. Skuteczne są kosmetyki, które zawierają naturalne składniki aktywne, np. Odexim.
-
Czy w przypadku nużeńca ludzkiego leczenie ziołami jest dla każdej osoby?
Sposób leczenia, farmakologię, jak i domowe sposoby, zawsze należy dopasować do indywidualnego przypadku. W związku z tym skuteczność ziołolecznictwa może być różna, dlatego warto podejść do problemu kompleksowo i wprowadzić również kosmetyki pielęgnujące, które w swoim składzie mają naturalne składniki aktywne.
-
Jak długo należy kontynuować leczenie ziołami nużeńca ludzkiego?
Długość leczenia ziołami zależy od fazy rozwoju choroby. Może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, dlatego jak najwcześniej warto również wprowadzić kosmetyki z naturalnymi składnikami aktywnymi.
Bibliografia
-
Zhao Y.E., Guo N., Xun M., Xu J.R., Wang M., Wang D.L.: Sociodemographic characteristics and risk factor analysis of Demodex infestation (Acari: Demodicidae). J Zhejiang Univ Sci B. 2011, 12,
-
Erbagc Z., Ozgoztas O.: The significance of Demodex folliculorum density in rosacea. Int J Dermatol 1998, 37, 421-425
-
Diaz-Perez J.L.: Demodex mites in rosacea. J Am Acad Dermatol. 1994,
-
Hsu C., Hsu M., Lee J.: Demodicosis: a clinicopathological study. J Am Acad Dermatol 2009, 60, 453-462
-
Kuźna-Grygiel W., Kosik-Bogacka D., Czepita D., Sambor I.: Objawowe i bezobjawowe inwazje Demodex spp. powiek u osób w różnych grupach wiekowych, Wiad Parazytol. 2004, 50.