Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Najpopularniejsze inspiracje wnętrzarskie w 2019 roku

Wszyscy chcielibyśmy wygodnie i pięknie mieszkać. Kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania czy planujemy metamorfozę starego, pamiętajmy, by nie postępować pochopnie. Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy, co lubimy, a czego absolutnie nie chcemy w naszym wnętrzu. Inspiracje czekają na nas w wielu miejscach, więc warto przez ich pryzmat przeanalizować nasze wnętrze. Nie ufajmy jednak wszystkim ślepo, lecz wybierzmy te inspiracje i trendy, które do nas przemawiają.

Zrobiliśmy przegląd najciekawszych trendów wnętrzarskich w 2019 roku. Zebrane inspiracje pogrupowaliśmy w kilka kategorii, by je uspójnić i uporządkować. To, co widać na pierwszy rzut oka, to ewidentnie stęskniliśmy się za kolorem, geometrią, tradycją i przytulnością. Porzucamy powoli wnętrza szare i beżowe. Biel nadal jest dobrą bazą, ale zdecydowanie wybieramy więcej kolorowych i wzorzystych dodatków. Inspiracje ciepłymi klimatami i roślinami trwają nadal.

Gorączka złota trwa

Wciąż kochamy i nadal będziemy w 2019 roku złote i mosiężne dodatki. Mosiężne elementy pięknie wyglądają w jasnych wnętrzach, ale także na tle bardzo ciemnych ścian (granat, butelkowa zieleń). Najlepsze jest to, że mosiądz pasuje właściwie do każdej strefy. W kuchni pięknie będą wyglądały mosiężne uchwyty czy sztućce. W łazience mosiężny kran i lustro w takiej ramie doskonale skomponuje się z marmurem. Z kolei w strefie wypoczynkowej fotele z mosiężnymi nogami czy stoliki kawowe w mosiężnej oprawie dodają wnętrzom klasy. Te inspiracje przemówią więc do osób ceniących sobie luksus i klasę we wnętrzach. Mosiądz czy złoto doskonale łączą się też z welurem w intensywnych kolorach burgundu, granatu czy zieleni butelkowej.

Źródło: Pinterest

Inspiracje roślinami

Tęsknota do natury przejawia się także we wnętrzach. W minionych latach pokochaliśmy sukulenty i kaktusy, rok temu kwiaty z prlu, czyli monstery, fikusy i palmy. W tym roku do tego dodajemy tapety w liście. Inspiracje botaniczne cudownie łączą się ze stylem boho i mid century modern. To już chyba tak jest, że osoby, które kochają rośliny, lubią także wnętrza z duszą. W kwestii roślin robimy w 2019 roku milowy krok, gdyż zaczniemy inwestować w ogrody. Mowa jest o ogrodach na podwórzu, ale też tych na tarasach i w domach. Do wnętrz wchodzą więc ogrody wertykalne. Na całych ścianach od podłogi do sufitu zagoszczą rośliny, które oczyszczą nam powietrze w domach.

Źródło: Pinterest

Geometria na ścianach

Geometryczne inspiracje są dla osób, które cenią sobie porządek i jasny układ we wnętrzach. Tymczasem nowy wymiar geometrii to interesujące malowanie ścian czy wieszanie na nich makram, patchworków oraz innych dzieł wyglądających jak mozaiki z figur geometrycznych. Takie optyczne zabiegi świetnie wyglądają we wnętrzach wysokich i przestrzennych. W małych mieszkaniach mogą niestety wzmacniać poczucie ciasnoty. W małym wnętrzu jako dekoracja sprawdzi się mała, ręcznie wykonana makrama.

Źródło: Pinterest

Podłogi z kolorowych kafli

Znudziły się nam szare podłogi w łazienkach i zwykła deska na podłodze. Szukamy koloru. W 2019 roku trendy we wnętrzach, szczególnie tych łazienkowych, wskazują kolorowe posadzki czy andaluzyjskie mozaiki. Doczekaliśmy się też momentu, w którym podłogi mogą wyglądać jak z kafli hiszpańskich, jednak zostały wykonane z płytek PCV. Są to oczywiście płytki winylowe o wiele lepszej jakości niż te z PRL-u. Ich główną zaletą jest łatwe czyszczenie i fakt, że bosą stopą przejdziemy po nich bez uczucia chłodu.

Źródło: Pinterest

Wielki powrót vintage’u

Jesteśmy sentymentalni i pewnie długo nie rozstaniemy się z meblami z lat 50. i 60. Przechodzą teraz istny renesans. I nie chodzi tylko o polskie meble uznanych projektantów, jak słynne krzesło 366 Chierowskiego, ale także o zagraniczne modele meblościanek niemieckich. Nowoczesne wnętrze, do którego zastosujemy te ciekawsze inspiracje latami 50., nabierze stylu mid century modern. Możemy nawet podnieść wartość mieszkania, jeśli w umiejętny sposób połączymy nowoczesność ze starymi elementami. Vintage jest w cenie, a jego wartość rośnie z czasem.


Polecamy inne trendy i inspiracje na: https://poliszdesign.pl/inspiracje/

Zobacz także

Leave a Comment