joga yinLifestyle 

Na czym polega joga Yin?

Joga to rodzaj ćwiczeń, pozwalających poprawić sylwetkę i mobilność. Ćwiczenia wykonywane są w charakterystyczny sposób. Treningi jogi zyskują coraz więcej zwolenników. Wiele osób ceni sobie przede wszystkim jogę Yin. Na czym ona polega i jakie są korzyści?

Na czym polega joga i jakie są jej rodzaje?

Joga to rodzaj ćwiczeń wzmacniających i poprawiających sylwetkę. Dyscyplina wywodzi się z Indii. Trening łączy w sobie elementy wzmacniające, rozciągające, jak i poprawiające mobilność. Ćwiczenia polegają na ustawianiu ciała w odpowiedniej pozycji i zastyganie w bezruchu na określony czas lub dynamicznym przejściu do kolejnego ustawienia. W jodze wyróżnia się 84 pozycje, nazwane asanami. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń połączone jest również z głębokim oddychaniem, a często także z medytacją.

Istnieje wiele odmian jogi. Dzięki temu, w zależności od tego, jaki jest cel treningu, łatwiej jest znaleźć odpowiedni rodzaj jogi dla siebie. Jedną z bardzo popularnych odmian jogi jest joga Yin w Krakowie.

Czym wyróżnia się joga Yin?

Yin joga bazuje na filozofii Tao. Yin i Yang, czyli dwa przeciwstawne pierwiastki, dwie różne energie, które wspólnie się uzupełniają i razem tworzą podstawę funkcjonowania świata. Zajęcia Yin joga w Krakowie, jak również w innych miastach, pozwalają opanować podstawy i nauczyć się podstawowych pozycji. Ten rodzaj jogi polega na wolnym, spokojnym wykonywaniu asan. Często wymaga pozostania w określonej pozycji przez dłuższy czas. Ilość asan w jodze Yin jest dużo mniejsza niż w klasycznej wersji. Joga Yin skupia się głównie na rozciąganiu i poprawieniu elastyczności. Ćwiczenia dotyczą głównie mięśni w obszarze bioder, miednicy i dolnej części kręgosłupa. Trening jogi połączony z głębokim oddychaniem pozwoli odprężyć zmęczone i przeciążone mięśnie.

Jakie są korzyści z praktykowania jogi?

Osoby regularnie trenujące jogę bardzo cenią sobie efekty, jakie dzięki nim uzyskują. Ćwiczenia pozytywnie wpływają na mobilność, pozwalają wysmuklić sylwetkę i wzmocnić najważniejsze mięśnie. Pomimo że trening jest statyczny, nie ma w nim podskoków, czy szybkich ruchów, po pewnym czasie można zauważyć zmianę w obwodach. Dodatkowo joga korzystnie wpływa na zdrowie psychiczne. Pozwala się wyciszyć, uspokoić i dotlenić. Wykonywania asan wspomaga pracę organów wewnętrznych i przyspiesza metabolizm. Dzięki temu ten rodzaj sportu zyskuje coraz więcej zwolenników.

Zobacz także

Leave a Comment