pokoj hotelowyLifestyle 

Na co zwrócić uwagę wybierając wynajem pokoi?

Ślub i wesele to doskonała okazja do spotkania z dawno nie widzianymi członkami rodziny czy przyjaciółmi. Zdarza się jednak, że nie zawsze mieszkają oni w miejscu organizacji wesela. Wówczas dobrym pomysłem jest wynajem pokoi dla gości weselnych. Na co zwrócić uwagę?

Wynajmujesz pokój – powiedz o tym gościom

Organizacja ślubu i wesela to duże przedsięwzięcia, zwłaszcza gdy młodzi robią to na własną rękę. Muszą pamiętać o wielu kwestiach, również tych związanych z  noclegiem gości. Wynajem pokoi w Ozorkowie to świetny pomysł, aby goście przyjezdni nie musieli się martwić, gdzie odpoczną po imprezie. Młodzi niekoniecznie muszą pokrywać koszty noclegu. Ważne, by ta sprawa została ustalona jeszcze przed podjęciem decyzji o wynajmie pokoi dla gości. Podczas zapraszania, warto poinformować rodzinę czy znajomych, że zapewniony będą mieli nocleg. Nie musi być to dopisane na zaproszeniu. Można poinformować o tym gości osobiście, podczas zapraszania. Warto zaznaczyć, że jak najszybciej potrzebujecie informacji zwrotnej czy goście skorzystają z noclegu.

O czym pamiętać wynajmując pokój dla gości?

Kwestia wybrania odpowiedniego noclegu wiąże się z wieloma czynnikami, takimi jak liczba osób przyjezdnych, miejsce organizacji wesela oraz możliwości lokalu, w którym zorganizowana zostanie uroczystość (często posiadają one wiele pokoi do wynajęcia o atrakcyjnych cenach).  Dobrze, jeśli nocleg jest w miejscu organizacji imprezy lub w pobliżu. Ułatwi to gościom dotarcie na miejsce, bez konieczności brania taksówek. Zbyt daleka odległość może im znacząco utrudnić sytuację.  W przypadku większej ilości gości korzystających z noclegu, warto rozważyć wynajęcie hotelu. Wówczas należy zwrócić uwagę na to, jakie pokoje hotel oferuje – czy są one dwu-, trzy- czy czteroosobowe. Wówczas będzie można odpowiednio rozlokować gości. Ważna jest kwestia wyżywienia – czy w hotelu jest śniadanie czy trzeba domawiać osobny catering w Ozorkowie. Wynajmując pokoje warto zwrócić uwagę na czystość w pokojach, czy jest dostępna w nich świeża zmiana pościeli i ręczników.

Zobacz także

Leave a Comment