przeprowadzkaLifestyle 

Co wchodzi w skład sumarycznego kosztu przeprowadzki?

Wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, to najlepszy wybór, jeśli chcemy by przewóz rzeczy odbył się łatwo i szybko. Decydując się na wybór firmy, warto wiedzieć, co wchodzi w skład ceny. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, co wpływa na sumaryczny koszt przeprowadzki.

Z czego składa się cena przeprowadzki?

Przeprowadzki w Krakowie cena głównie składa się z kosztów transportu. Koszty paliwa i eksploatacji samochodu w największym procencie decydują o ostatecznej cenie za usługę. Koszt obliczany jest w bardzo prosty sposób. Określona stawka jest mnożona za kilometr przejazdu samochodu dostawczego i ilości przejechanych kilometrów. Zdarza się, że koszt postoju jest doliczany do ceny ogólnej. Na cenę przeprowadzki składają się także działania, podjęte przez firmę. Cennik za godzinę wynajęcia pojazdu będzie uzależniony od jego gabarytów i ilości osób w ekipie. Im więcej osób potrzebnych do przewiezienia rzeczy, tym będzie drożej. Spisując umowę z firmą przeprowadzkową, możemy liczyć na rabat, gdy czas wynajęcia pojazdu będzie wynosił powyżej 4 godzin. W przypadku dużych, czasochłonnych przeprowadzek w obrębie jednego miasta rabat za wynajęcie pojazdu może być jeszcze większy.

Co jeszcze wlicza się w cenę przeprowadzki?

Oprócz kosztów transportu, w cenę przeprowadzki, wliczane są także znoszenie i wnoszenie rzeczy, połączone z zapakowanie i odpowiednim zabezpieczeniem. Transport AGD w Krakowie, transport dużych mebli czy gabarytów o niestandardowych wymiarach, wymaga dodatkowych opłat. W tym wypadku stawka jest uzależniona od ilości rzeczy, a także od piętra mieszkania. Jeśli w danym budynku nie ma windy czy innych udogodnień ułatwiających wniesienie rzeczy, jest to doliczane do końcowej ceny.

W sumaryczny koszt przeprowadzki, wliczyć należy koszty materiałów zabezpieczających i opakowań. Folia stretch, tektura, wypełnienia, taśma klejąca, folia bąbelkowa– to wszystko może zwiększyć koszt przeprowadzki dość istotne.

W przypadku większych przedsięwzięć, takich jak przeprowadzki międzymiastowe czy tym bardziej przeprowadzki międzynarodowe, stawki ustala się w indywidualnym kontakcie z klientem.

Zobacz także

Leave a Comment