multikinoTechnika, Multimedia, Elektronika 

Multikina kontra małe kina

Niezwykłe medium, jakim jest kino, liczy sobie już ponad sto lat bogatej historii. Stanowiło główne źródło masowej rozrywki do czasu upowszechnienia odbiorników telewizyjnych w latach 60., później jego kondycja nieco się pogorszyła. Jednak przetrwało ono rozwój telewizji i nawet rozwój dystrybucji filmów na kasetach VHS i płytach DVD i wreszcie przez internet.

Przystosowywało się do zmieniających się czasów, wprowadzając nowe technologie aby być atrakcyjne dla widzów. Jednak obecnie może sobie tym zaszkodzić. Dawne małe, lokalne kina zostały niemal zupełnie wyparte przez Multikina powstające w centrach i galeriach handlowych. Czy jest to zmiana na lepsze? W Multikinach zwykle mieści się kilka sal i odbywa się w nich kilka seansów filmowych jednocześnie.

Dużą popularnością cieszą się filmy

Dużą popularnością cieszą się filmy, które można oglądać w technologii 3D dzięki specjalnym okularom. Są tam wygodne fotele, na których można zasiąść, wcześniej zakupiwszy sobie napoje i przekąski po stanowczo zawyżonych cenach. Jednak na dużej widowni notorycznie pojawiają się widzowie, którzy niewłaściwie się zachowują i przeszkadzają innym w skupieniu się na seansie. Częste jest rozmawianie przez telefon pomimo zakazów, głośne jedzenie, śmiecenie. Takie wątpliwe atrakcje potrafią skutecznie odebrać całą przyjemność z wyjścia do kina. Z tego powodu coraz więcej osób z takich wyjść rezygnuje, woląc obejrzeć film na DVD w domowym zaciszu, nie będąc narażonym na taki dyskomfort jak w Multikinie.

Zobacz także

Leave a Comment