Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Łazienka w stylu botanicznym – jak ją urządzić?

Styl botaniczny jest bardzo popularny i obecnie decyduje się na niego wiele osób, które kochają naturę i rośliny. Świetnie wygląda również w łazienkach. Jak urządzić botaniczną łazienkę? Sprawdź porady, które Ci w tym pomogą!

Botaniczny styl – czyli jaki?

Pod pojęciem stylu botanicznego znajduje się styl aranżacji wnętrz, w którym duże znaczenie odgrywają rośliny oraz naturalne materiały.

We wnętrzach w stylu botanicznym można zobaczyć zarówno żywe kwiaty, jak i ich nadruki na różnych powierzchniach. Dominują w nim także materiały jak drewno, kamień, które nawiązują do natury.

Łazienka w stylu botanicznym może świetnie sprawdzić się zarówno w mieszkaniu, jak i w domu jednorodzinnym. Styl ten również dobrze sprawdza się w mniejszych wnętrzach, ponieważ może pomóc w ich optycznym powiększeniu.

Płytki ceramiczne do łazienki w botanicznym stylu

Aby łazienka w stylu botanicznym dawała kojący i relaksujący efekt, duże znaczenie ma wybór odpowiednich płytek ceramicznych. Na co warto się zdecydować?

Można pójść dwoma drogami, a mianowicie wybrać płytki z nadrukami roślin lub też zdecydować się na płytki jednolite, które będą dobrze komponowały się z żywą roślinnością w łazience.

Płytki z botanicznymi motywami, na przykład z liśćmi lub z kwiatami, świetnie będą prezentowały się na części ścian w łazience, na przykład w strefie prysznicowej albo przy wannie. Najlepiej nie układać ich w całym wnętrzu, ponieważ mogłyby doprowadzić do jego przytłoczenia.

Więcej swobody mamy z płytkami w kolorach jednolitych. W botanicznej łazience świetnie sprawdzą się w te w odcieniach białym, kremowym, beżowym, ale również jasnoszarym czy szałwiowym.

Można również zdecydować się na modne płytki mozaikowe albo płytki w kształcie cegiełek, które układane są też w modną obecnie jodełkę. Poza popularną bielą świetnie sprawdzą się płytki w odcieniach zieleni czy beżu.

Ciekawym wyborem będą też płytki drewnopodobne, które można ułożyć na podłodze, by uzyskać naturalny efekt.

Gdy szukasz modnego wyposażenia do botanicznej łazienki Kraków zapewnia dostęp do wielu stylowych płytek i innego wyposażenia łazienkowego.

Dekoracje do botanicznej łazienki – co wybrać?

Aby łazienka w botanicznym stylu prezentowała się efektownie, nie można również zapominać o zakupieniu do niej odpowiednich dekoracji.

Przede wszystkim wnętrze w tym stylu powinno zawierać kwiaty. Warto wybrać te, które dobrze znoszą wyższe temperatury oraz wilgotność. Można też zdecydować się na kwiaty sztuczne, które nie są wymagające w utrzymaniu.

Ponadto w łazience tego typu świetnie sprawdzą się dekoracje z drewna lub jego imitacji, kamienia jak marmur czy z ceramiki, na przykład z naturalnie wyglądającej kamionki.

Zobacz także

Leave a Comment