ksiazki o macierzynstwieZdrowie, Medycyna 

Książki o macierzyństwie, które warto poznać przed porodem

Przygotowując się do jednej z ważniejszych ról w swoim życiu, czyli roli mamy z pewnością chcesz dowiedzieć się co obecnie dzieje się w Twoim organizmie, co Cię czeka, a także jak przygotować się do porodu. Chcesz czerpać informacje z pewnych źródeł, a jednocześnie pragniesz zachować nieco humoru podczas poznawania swojego dziecka i obserwowania zmian, jakie obecnie zachodzą w Twoim organizmie? W takim razie zapoznaj się z niżej przedstawionymi pozycjami. To wartościowe książki warte uwagi dla każdej przyszłej mamy.

Radość rodzenia – rozmowy o ciąży i porodzie – Marianna Szymarek

Poród może wydawać się bardzo trudny, stresujący, a wręcz przerażający. Niestety kobiety, które rodzą pierwszy raz lub wcześniej spotykały się z niemiłym i nieprofesjonalnym zachowaniem wśród personelu szpitala obawiają się kolejnego rozwiązania. Jeśli boisz się tego, co Cię czeka koniecznie zapoznaj się z książką Marianny Szymarek „ Radość rodzenia. Rozmowy o ciąży i porodzie.” To piękna książka, w której przedstawione są sytuacje życiowe wielu kobiet. Dzięki nim przekonasz się czym jest poród, jak się do niego przygotować i w jaki sposób zadbać o siebie w tym wyjątkowym okresie.

Fit mom. Wszystko, co zrobisz dla siebie w ciąży zaprocentuje później – Ania Dziedzic

Kobiety w ciąży bardzo często martwią się o swój wygląd i sylwetkę, która przez hormony przygotuje się do porodu i nieco zmienia swoje proporcje. Biodra i pupa wydają się większe, brzuszek rośnie z każdym miesiącem, zaś biust przygotowuje się do karmienia. Wydawać się może, że po porodzie trudno jest wrócić do swojej wcześniejszej formy, jednak ćwicząc właściwie jeszcze przez te dziewięć miesięcy i dbając o swoją dietę można zadbać o to, by ciało nawet przed porodem wyglądało znakomicie, a odzyskanie poprzedniej formy nie zajęło więcej, niż kilka miesięcy. Wystarczy, że zapoznasz się z książką „Fri Mom. Wszystko, co zrobisz dla siebie w ciąży zaprocentuje później” od Ani Dziedzic. Znajdziesz tam wiele wartościowych informacji i przykładowych ćwiczeń dla kobiet w ciąży.

Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach – Kaz Cooke

To książka, w której w zabawny sposób przedstawiona zostaje ciąża i jej przebieg. Oczywiście znajdują się w niej informacje na temat tego jak rozwija się dziecko, w jaki sposób zmienia się praca Twojego organizmu, a także jak o siebie dbać w tym konkretnym tygodniu, jednak wszystko napisane jest lekkim językiem z nutką humoru.

Wszystkie wyżej wymienione książki są niebywale wartościowe i ciekawe.

Zobacz także

Leave a Comment