jak zwalczyc cellulitLifestyle 

Kosmetyki na cellulit – dobra broń w walce z problemem

Cellulit potocznie nazywany skórką pomarańczową dotyka aż 85% kobiet! Niektóre badania podają, że liczba ta wynosi nawet 99%. Jak się jej pozbyć? Nie trzeba poddawać się bolesnym operacjom i zabiegom, żeby zniwelować tą przykrą przypadłość. Na rynku jest wiele produktów, które pomagają zwalczać pomarańczową skórkę. Jakie najlepiej wybrać? Przeczytaj nasz artykuł.

Kremy i ćwiczenia najlepszą bronią na walkę z cellulitem

Kosmetyki na cellulit są bardzo popularne. W drogeriach jest ich mnóstwo, ale skąd wiedzieć, jaki preparat będzie dla naszej skóry najbardziej skuteczny i bezpieczny? Nie ulega wątpliwości, że kosmetyki z naturalnymi składnikami, niezawierające sztucznych i chemicznych dodatków są najlepsze. Takie kremy nie podrażniają skóry i są dla niej bardzo łagodne jednocześnie, zwalczając kłopotliwy problem, jakim jest cellulit. Takim produktem jest krem Vialise, to skuteczny preparat na cellulit, który dzięki aktywnym i naturalnym składnikom walczy z cellulitem. Firmy farmaceutyczne proponują też doustny preparat na cellulit. Ta metoda nie jest jednak korzystna dla każdego.

Nie możemy opierać się wyłącznie na pielęgnacji. Jest ona bardzo ważna, niemniej jednak najlepsze efekty daje w połączeniu z ćwiczeniami i aktywnością fizyczną.

Jakie metody zastosować?

  • Intensywnie wklepywać preparat w miejsce, gdzie jest cellulit. Dzięki temu będzie on skuteczniej działał.
  • Masaże wykonywane w domu. Najlepiej zakupić szorstką szczotkę, która jest przeznaczona do tego typu masaży, ujędrnia ona skórę i przyspiesza krąż
  • Zmień dietę. Zrezygnuj z tłustych potraw, postaw na częste picie wody z cytryną i jedzenie warzyw typu brokuły i buraki oraz owoców takie jak banany.

Ćwiczenia, które można wykonywać by pozbyć się cellulitu:

Jazda na rowerze czy pływanie skutecznie pomaga pozbyć się Jednak pamiętajmy, muszą to być regularne ćwiczenia, tylko takie przynoszą najlepsze efekty.

Brzuszki i przysiady. Jeśli pomarańczowa skórka pojawiła się na udach czy brzuchu warto robić brzuszki i przysiady, które również bardzo pomaga w niwelowaniu przykrego problemu.

Hula hop to świetna zabawa, która przynosi dobre efekty w walce z cellulitem.

Ćwiczenia rozciągające jak sama nazwa wskazuje, rozciągają skórę, dzięki czemu nie ma na niej pomarańczowej skóry

Składniki aktywne w kremach antycellulitowych

Aby preparaty na cellulit były skuteczne muszą zawierać aktywne składniki, które będą walczyć z pomarańczową skórkę. Dokładnie czytajmy etykiety przed zakupem produktu. Wiele kremów zawiera chemiczne składniki, które mogą być szkodliwe szczególnie dla wrażliwej skóry. Zaliczają się do nich m.in.: amino teofilina czy ksantyna. Lepiej unikać takich składników i wybierać naturalne preparaty takie jak te produkowane przez firmę Vialise.

Naturalne składniki, które świetnie radzą sobie w walce z cellulitem to m.in.:

  • Ekstrakt z kasztanowca – zapewnia prawidłowe krążenie krwi oraz uszczelnia naczynia krwionoś
  • Ekstrakt z bluszczu – ujędrnia skórę i wzmacnia naczynka.
  • Kofeina – działa silnie przeciwko procesowi tworzenia się i odkładania tłuszczów w skó

Jak często wklepywać kremy?

Skuteczne preparaty na cellulit muszą być stosowane regularnie, aby ich działanie było widoczne. Systematyczność jest kluczem do sukcesu. Należy codziennie ćwiczyć i pić dużo wody. Kosmetyk na cellulit powinien być stosowany dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Wklepując go w skórę i wykonując krótki masaż, możemy się spodziewać świetnych efektów. Pierwsze efekty po stosowaniu skutecznego kremu oraz połączenia pielęgnacji z ćwiczeniami widać już po miesiącu.

Połączenie kliku metod to klucz do sukcesu

Chcąc pozbyć się cellulitu najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyk z naturalnymi składnikami. Codzienną pielęgnację trzeba połączyć z różnorodnymi ćwiczeniami i zdrową dietą. Konsekwentnie dążąc do celu każdy, będzie mógł cieszyć się piękna i jędrną skórą.

Zobacz także

Leave a Comment