konTurystyka, Podróże, Noclegi 

Koń, mój najlepszy przyjaciel

13. Czy próbowałeś w swoim życiu czegoś takiego jak jazda konna? Nie, nigdy? A czy uprawiałeś kiedyś jakiś inny sport regularnie? Jeśli tak to znaczy, że równie dobrze możesz spróbować jeździectwa, gdyż znasz definicję wytrwałości od podszewki.

Jeśli nie, to cóż stoi na przeszkodzie, żeby spróbować w życiu czegoś nowego? Dlaczego? Zacznijmy od tego, że każda dziedzina sportu wiąże się z utrzymaniem odpowiedniej formy naszego zdrowia! Tak, dokładnie, zdrowia! Gdyż sport, to nie tylko sposób na wyrzeźbioną sylwetkę, ale także coś niezbędnego do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Tak, dokładnie, zdrowia!

Oprócz podstawowych zalet sportu, czyli dobra kondycja, wyćwiczone mięśnie, lepsza przemiana materii, a także poprawa samopoczucia, jeździectwo charakteryzuje się dodatkowymi atutami, takimi jak przede wszystkim poprawna postawa ciała, którą wymusza na nas jazda konna. Ponad to Dzięki pracy i ćwiczeniom ze zwierzęciem, nabieramy empatii, przywiązujemy się do konia, który staje się naszym partnerem i przyjacielem. Uczymy się wytrwałości w dążeniu do celu, gdyż jest to wymagający sport. Jednak w momencie, kiedy opanujemy sztukę jazdy konnej, po pierwsze będziemy z siebie niesłychanie dumni, wzrośnie nasza pewność siebie, a my staniemy się lepszymi ludźmi, będziemy potrafili docenić rolę współpracy i odkryjemy tajniki jak do niej dążyć, Dlatego też, po prostu spróbuj! To łatwiejsze niż mogłoby się wydawać! Po prostu pozwól sobie się wykazać!

Zobacz także

Leave a Comment