A może coś napisze?

Coraz więcej ludzi w swoim czasie wolnym zastanawia się czy internet jest dobrym pomysłem na rozrywkę. W końcu ile można siedzieć na portalach społecznościowych, przeglądać strony, czy oglądać filmy. Niektórzy z nich zastanawiają się czy nie sięgnąć po książkę, albo wręcz odwrotnie – napisać coś swojego.

Ale jak sprawdzić, czy nasze wiersze czy opowiadania mają jakąś wartość i czy podobają się innym? A może jednak warto poszukać w internecie? Istnieje wiele stron, na których ludzie próbują swoich sił zarówno w poezji, jak i prozie. To właśnie tam spotykają się pasjonaci własnej twórczości by sprawdzać, komentować czy podawać nowe pomysły debiutującym autorom.

W końcu każdy może usiąść z kartką papieru

W końcu każdy może usiąść z kartką papieru, czy trochę bardziej współcześnie, przed komputerem i napisać kilka linijek tekstu, które będzie można opublikować na takiej właśnie stronie. Na początku wprawne oko starszych użytkowników na pewno wyłapie drobne błędy literackie, stylistyczne czy logiczne, ale przecież właśnie w ten sposób się uczymy i szlifujemy nasz warsztat. W końcu po pewnym czasie i my zaczniemy w mig wyłapywać tego rodzaju nieścisłości. W końcu ćwiczenie czyni mistrzem. Jeśli więc mamy smykałkę do pisania, trochę wolnego czasu i pomysły to warto zacząć tworzyć własne opowiadania czy wiersze. Nawet jeśli na początku będziemy tworzyć tylko do własnej szuflady, to może z czasem stwierdzimy, ze nasze teksty powinny ujrzeć światło dzienne. A internet o świetne miejsce publikacji. Choć początkowo może się okazać, że opinie będą dla nas przykre, to może w końcu ktoś dostrzeże nasz potencjał.

Zobacz także

Leave a Comment