Moda, Uroda, Styl życia 

Jak skutecznie zmyć wodoodporny makijaż?

Wodoodporny makijaż jest bardzo praktyczny. Często się na niego decydujemy, ponieważ pozostaje idealny bez względu na pogodę. Trwały tusz do rzęs i podkład wygląda pięknie nawet w czasie deszczu, w upale, gdy twarz się poci oraz gdy popłyną łzy wzruszenia. Bardzo ważne jest jednak aby przed snem dokładnie zmyć makijaż. Dobrze oczyszczona skóra będzie mogła w nocy odpocząć i zregenerować się. Warto znać kilka prostych trików, dzięki którym usunięcie wodoodpornego make-upu nie będzie stanowić żadnego problemu.

Cienie do powiek i maskara.

Usuniesz je specjalnym płynem do demakijażu oczu. Użyj skutecznego, a zarazem delikatnego płynu dwufazowego na bazie naturalnych olejków. Przed użyciem preparatu wstrząśnij buteleczką, aby jego składniki wymieszały się ze sobą. Płatek kosmetyczny nasącz obficie płynem i delikatnie zmyj cienie. Następnie weź jeden nasączony płatek i jeden suchy i zmyj tusz. Suchy przyłóż pod okiem, zamknij powiekę i nasączonym delikatnie przesuń kilkukrotnie z góry na dół po pomalowanych maskarą rzęsach. Czynność powtarzaj zmieniając płatki, tak długo aż nasączony wacik będzie zupełnie czysty.

Podkład i szminka.

Trwałą pomadkę i podkład skutecznie i delikatnie usuniesz przy pomocy płynu micelarnego. Dzięki zawartym w nim micelom pigmenty zawarte w kosmetykach łatwością się rozpuszczają, a skóra staje się idealnie czysta. Mocno zwilżonym płatkiem kosmetycznym przetrzyj najpierw usta. Następnie nowym wacikiem zmywaj podkład z twarzy. Zrób to bardzo dokładnie, kilkukrotnie przecierając skórę miejsce przy miejscu. Zabieg powtarzaj, aż wacik będzie całkowicie czysty.

Jeśli nie masz płynu micelarnego, do zmycie podkładu możesz użyć mleczka kosmetycznego. Rozprowadź je obficie na całej twarzy masując kolistymi ruchami przez 2-3 minuty. Następnie wytrzyj twarz chusteczką higieniczną. Gdy skończysz przetrzyj dodatkowo twarz płatkiem nasączonym tonikiem. Dzięki temu usuniesz ze skóry resztki mleczka, odświeżysz skórę i przywrócisz jej właściwe pH.

Pamiętaj, że dobrze oczyszczona skóra to podstawa zdrowia i pięknego wyglądu. Nigdy nie kładź się spać w makijażu. Nie obawiaj się kosmetyków wodoodpornych, nawet jeśli masz wrażliwą cerę. Wybieraj wysokiej jakości kosmetyki, warto sięgnąć po te przeznaczone specjalnie do skóry wrażliwej i alergicznej. Tą samą zasadą kieruj się przy wyborze kosmetyków do demakijażu.

Zobacz także

Leave a Comment