gra na instrumencieMedia, Informacje 

Granie na instrumentach

Granie na instrumentach jest pasjonujące dla osób o delikatnej wrażliwości. Jednak muzyka w życiu każdego człowieka odgrywa dużą rolę. Jedni jedynie jej słuchają inni grają, a jeszcze inni ją tworzą. Tych ostatnich nazywa się prawdziwymi artystami. Owszem, umiejętność gry na instrumencie jest czymś, czym można się pochwalić i nie każdy to potrafi. Bardziej twórcze jest komponowanie, a nie jedynie odtwarzanie, wcześniej wymyślonych melodii. Ważna jest pasja. Jednak w tej dziedzinie jest również ważny talent.

To jak dorosły artysta gra na instrumencie najczęściej zależy od decyzji jego rodziców, kiedy był jeszcze dzieckiem. To jego rodzice podjęli decyzję o zapisaniu dziecka na lekcje gry. Czasem zdarza się, że to dziecko, samo z siebie chce się uczyć nut i aż się rwie do gry na pianinie czy na gitarze.

Nazwisko najpierw trzeba sobie wyrobić ciężką i regularną pracę

Jednak taka sytuacja zdarza się niesamowicie rzadko. Dzieci szybko się nudzą, więc jeśli rodzic go nie dopilnuje, ono szybko się zniechęci i zaprzepaści szansę na zostanie artystą. Ogromne znaczenie ma postawa rodziców. Później oczywiście decydująca jest postawa dziecka, które kiedy dorasta, zaczyna podejmować własne decyzje. Część osób myśli, że od razu staną się sławni i bogaci. Nazwisko najpierw trzeba sobie wyrobić ciężką i regularną pracą i ciągłym rozwojem. Oczywiście niektórzy są samoukami i grają niesamowicie. Znajdą się również osoby, które zaczynają naukę gry na instrumencie będąc już nastolatkiem. Nigdy nie jest za późno na naukę. Jednak wymaga ona wytrwałości, dyscypliny i pokory.

Zobacz także

Leave a Comment