gra w golfaSport 

Gra w golfa – wszystko co powinieneś wiedzieć

Gra w golfa kojarzy się przede wszystkim z luksusem, prestiżem oraz tym, że na ten rodzaj sportu i rozrywki mogą pozwolić sobie tylko zamożne osoby. Nic dziwnego. W końcu gra w golfa rządzi się własnymi prawami i regułami, które należy spełniać wybierając się na pole golfowe. Jednak czy tak naprawdę jest? Z pewnością wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania mamy względem pól golfowych, jaką ilość czasu chcemy poświęcać na grę oraz jakiego sprzętu będziemy używać podczas gry w golfa, ale o tym w dalszej części artykułu.

Coś dla początkujących

Istotną kwestią dla początkujących osób jest to jak nauczyć się gry w golfa, jeśli nigdy nie myliśmy kija golfowego w rękach. Odpowiedź jest prosta. Pierwszym krokiem powinno być znalezienie pobliskiego pola golfowego. Wejście na pole oraz lekcja z instruktorem a także dodatkowe wypożyczenie sprzętu może wynieść około 300 zł jednorazowo. Taki pakiet zawiera krótkie szkolenie oraz możliwość oddania samodzielnych uderzeń w polach treningowych czy też na małym polu. Jeśli planujemy zdecydować się na regularną grę niezbędne będzie wykupienie serii z instruktorem, który zapozna nas z zasadami i regułami profesjonalnej gry w golfa. Dodatkowo dla osób, które planują na dłużej związać się z golfem dobrym rozwiązaniem może okazać się inwestycja w własne kije golfowe, piłeczki a także torby i wózki golfowe, które z łatwością można nabyć w sklepach Decathlon. Ogromny wybór pozwoli na dopasowanie idealnych akcesoriów, które staną się niezbędnikiem podczas wyjścia na pole golfowe.

Jak ubrać się na pole golfowe?

Mogłoby się wydawać się, że ubiór w grze w golfa nie ma większego znaczenia. Nic bardziej mylnego. Gra w golfa przede wszystkim wiąże się z eleganckim, ale sportowym stylem. Od golfistów w kwestii stroju wymaga się kilku zasad, które muszą zostać spełnione. Podstawową zasadą jest to, że ma być elegancko i sportowo jednocześnie. W związku z tym w grę nie wchodzą żadne podkoszulki czy bluzy sportowe. Jedyną dopuszczalną formą koszulek są koszulki polo, które dzięki kołnierzowi zyskują elegancki i schludny wygląd. Golfiści często też wybierają bluzki ze stójką lub sportowe koszule. Na polu golfowym niedopuszczalne są dżinsy. Akceptowane są jedynie spodnie materiałowe o lekko sportowym kroju. Krótkie spodenki można nosić tylko latem. Istotna jest jednak ich długość, która musi zakrywać kolana. W przypadku spodenek golfiści jednak zazwyczaj zakładają wysokie skarpety, które są dopełnieniem stroju. U kobiet w gorące dni dopuszczalne są spódnice. Ważnym elementem jest także obowiązkowy pasek do spodni. Kiedy już znamy podstawowe zasady ubioru warto skupić się na obuwiu, które również powinno być schludne, eleganckie, ale przede wszystkim wygodne. Jest to bardzo istotne, ponieważ musi ono pasować do reszty stylizacji, ale też pozwolić na długie spacery po polach golfowych, które mogą wynosić nawet kilka kilometrów.

Gra w golfa jest bardzo oryginalnym i eleganckim sportem. Pomimo wielu stereotypów mówionych o tym, że to sport dla bogatych sięga po niego coraz więcej osób. Z pewnością nie można zaprzeczyć określeniom, że gra w golfa jest bardzo nietypową formą rozrywki. Przez swoją elegancką, estetyczną, łagodną, ale też bardzo emocjonującą specyfikę z pewnością jeszcze przez długi czas będzie kojarzyła się z luksusem. Dlatego też warto, chociaż raz spróbować zapoznać się z tym sportem bliżej.

Zobacz także

Leave a Comment