butter chickenKuchnia, Kulinaria, Przepisy 

​​Gdzie zamówić butter chicken w Katowicach?

Butter chicken to danie, które jako jedno z wielu kojarzy się natychmiast z kuchnią hinduską. Jest ona znana nie tylko ze swojej unikalnej mieszanki przypraw, ale również charakterystycznych maków oraz faktur, które można tam spotkać. Gdzie zamówić takiego klasyka? Fachowcy informują.

Butter chicken – co to?

Butter chicken w Katowicach jest posiłkiem, które umiłowane jest przede wszystkim przez osoby, które cenią sobie kuchnię indyjską. Jest to kremowy sos z kawałkami kurczaka, który przybiera pomarańczowego, a czasami żółtego odcienia.

Restauracja Hurry Curry to przykład restauracji, którą można spotkać w Katowicach, która go posiada. Jest on zawsze przygotowywany na świeżo i co najważniejsze, nie jest tak ostry, jak większość dań kuchni hinduskiej. W ten sposób zyskał sympatię nawet najmłodszych.

Co ważne, takiego kurczaka w sosie można zamówić również na wynos. To ciekawa alternatywa dla osób, które wolą pozostać w swoim zaciszu, ale z drugiej strony chciałyby skosztować innych smaków niż te, które się dobrze zna.

Butter chicken – dlaczego warto spróbować?

Butter chicken to danie zupełnie klasyczne i obowiązkowe, szczególnie wtedy, gdy kuchnia indyjska jest pierwszy raz w życiu smakosza. Dzięki temu można ocenić, czy będzie można próbować dalej. Wszystko ze względu na tak wielu miłośników tego dania.

Taki posiłek jest również przykładem tego, który w kuchni indyjskiej jest zaliczany do najbardziej sytych, ale również takich, które nie powodują tak dużego uczucia ciężkości. Inne dania mogą wywoływać takie odczucia, ponieważ są tłuste oraz posiadają wiele przypraw.

Warto również wiedzieć, że stopień ostrości butter chicken dobierany jest indywidualnie. Warto zapytać o to kelnera, który z pewnością weźmie pod uwagę oczekiwania klienta. Jednocześnie można będzie zyskać swój ulubiony smak, jeśli nie przepada się za ostrością.

Butter chicken, czyli klasyka indyjskiej kuchni, dostępna jest między innymi w Katowickim Hurry Curry.

Zobacz także

Leave a Comment