wyprzedazeLifestyle 

Gazetki promocyjne: jak korzystać z sezonowych wyprzedaży

Wielu z nas z niecierpliwością czeka na sezonowe wyprzedaże. Są one znakomitą okazją, żeby kupić taniej produkty, na które wcześniej nie było nas stać. Dzięki korzystaniu z sezonowych wyprzedaży możemy zaoszczędzić, ale i wiele stracić, jeżeli damy się ponieść emocjom. Jak korzystać z sezonowych wyprzedaży, żeby nie żałować? – podpowiada serwis Egazetka.com

Dlaczego sklepy organizują sezonowe wyprzedaże?

Warto zdawać sobie, że ceny produktów jakie widzimy w naszych sklepach są wynikiem bardzo wysokiej marży. Odzież, którą kupujemy w sieciowych sklepach zazwyczaj szyta jest w biednych krajach Bliskiego Wschodu lub w Chinach, gdzie koszty pracy są bardzo niskie. Z tego względu realna wartość produktu może wynosić nawet 20% jego regularnej ceny. Wyprzedaże organizowane są po to, żeby sklep mógł pozbyć się końcówek kolekcji. Jednak nawet gdy sprzedaje on produkt za 30% wyjściowej ceny – i tak zarabia.

Kupujmy produkty, z których będziemy mogli korzystać w przyszłych sezonach

Jeżeli korzystamy z wyprzedaży w sklepie odzieżowym, powinniśmy sięgać tylko po takie produkty, które mogą przydać się nam w przyszłości. Lepiej jest unikać odzieży o charakterystycznych wzorach i nietypowych krojach – jest bardzo prawdopodobne, że w kolejnych sezonach nie będzie już modna. Co zatem kupować? Wyprzedaże to dobry czas, żeby kupić koszule o klasycznym kroju, w jednolitych kolorach (zwróćmy także uwagę, żeby były one wykonane z wysokiej jakości materiałów). Na wyprzedaży możemy kupić dżinsy, proste, materiałowe spodnie, sukienki i spódnice o klasycznych krojach.

Kupujmy tylko to, czego naprawdę potrzebujemy 

Możemy zaoszczędzić na sezonowych wyprzedażach tylko wówczas, gdy będziemy kupować produkty, których naprawdę potrzebujemy. Nie ma większego sensu kupowanie kolejnych spodni lub białej koszuli, gdy w swojej szafie mamy kilka sztuk podobnej odzieży.

Kupujmy z gazetkami promocyjnymi

Duża ilość przecenionych produktów dla części osób jest wielką pokusą. Jeżeli nie chcemy zrobić niepotrzebnych zakupów, dobrze jest korzystać z gazetek promocyjnych. Gazetki przeglądamy w domu (są one dostępne w internecie), a do sklepu wybieramy się dopiero wtedy, gdy mamy pewność, że przeceniony produkt jest nam potrzebny.

Zbierajmy paragony

Podczas wyprzedaży często robimy duże zakupy. Koniecznie pamiętajmy o tym, żeby zbierać paragony. Są one niezbędne, żeby złożyć reklamację z momencie, gdy okaże się, że kupiliśmy wadliwy produkt. Bez paragonu nikt nie przyjmie naszej reklamacji czy zwrotu.

Zróbmy listę zakupów

Przed wyjściem do sklepu, w którym organizowana jest wyprzedaż dobrze jest zrobić listę zakupów. Należy założyć sobie, że będziemy kupować jedynie produkty znajdujące się na naszej liście i nic ponadto. Jeżeli potrzebujemy rękawiczek (gdyż nie mamy starej pary z poprzedniego roku) – wpiszmy je na naszą listę zakupów. Pamiętajmy o tym, że możemy kupić tylko jedną parę.

Osoby, które tracą głowę podczas wyprzedaży powinny wprowadzić w życie zasadę, zgodnie z którą kupując jedną rzecz muszą pozbyć się innej podobnej. Przykładowo gdy kupujemy czapkę, musimy wyrzucić tę, którą mamy w domu. Dzięki tej zasadzie zastanowimy się kilka razy przed dokonaniem zakupu.

Zobacz także

Leave a Comment