pogrzebLifestyle 

Firma pogrzebowa – jak wybrać najlepszą?

Jeśli chodzi o rynek usług pogrzebowych to zwłaszcza w dużych miastach nie jest łatwo dokonać właściwego wyboru. Przedsiębiorstwa oferujące obsługę pochówków różnią się między sobą ceną oraz zakresem usług. Jak więc wybrać tą najlepszą firmę? Podpowiadamy.

Całodobowy przewóz zmarłych

Niewiele firm pogrzebowych może zaoferować kompleksowy transport zmarłego, zwłaszcza jeśli chodzi o całodobową obsługę. Usługi pogrzebowe w Katowicach muszą więc sprostać bardzo konkretnym potrzebom klientów. Jeśli dochodzi do sytuacji w której konieczne jest przewiezienie ciała zza granicy to warto postawić na sprawdzoną i pewną firmę. Powinna mieć doświadczenie w załatwianiu wszelkich formalności związanych z odbiorem zmarłej osoby z innego miasta lub kraju. Tylko w ten sposób można uniknąć niepotrzebnych opóźnień i nie martwić się o konieczność samodzielnego wczytywania się w skomplikowane procedury.

Kompleksowa obsługa pogrzebu

Przed podpisaniem umowy na usługi pogrzebowe warto upewnić się, że konkretna firma oferuje szeroki zakres obsługi związanej nie tylko z samą ceremonią, ale również z załatwianiem wszelkich formalności. Na przykład kwestie dotyczące wypełnienia wniosku o zasiłek pogrzebowy oraz ustalenie z księdzem przebiegu ceremonii w kościele i na cmentarzu.

Najlepsze firmy pogrzebowe mogą także zaoferować w sprzedaży niezbędne akcesoria, które są konieczne do nabycia przed realizacją pochówku. Mowa tutaj między innymi o dużym wyborze różnych wymiarów trumien i urn oraz opcji nabycia kompletu kwiatów, w tym wiązanek i wieńców. W ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo czasu na szukanie oraz zamawianie ich w odległej kwiaciarni. Dobry zakład pogrzebowy dostosuje ich styl oraz kolorystykę do oprawy całej ceremonii, aby sprostać konkretnym oczekiwaniom klienta. Warto także zauważyć, że w ramach swoich usług firma może zaoferować także oprawę muzyczną w postaci artysty grającego na skrzypcach lub innym instrumencie oraz zadba o to, aby przygotować dodatki wizualne, na przykład stojak z wielkoformatowym zdjęciem osoby zmarłej.

Zobacz także

Leave a Comment