meski garniturModa, Uroda, Styl życia 

Elegancja i styl! Jak ubrać się na ważne spotkanie lub uroczystość?

Zapewne w życiu każdego mężczyzny nadejdą prędzej czy później sytuacje, które będą wymagały od niego eleganckiego i odpowiednio dobranego ubioru. Dlatego warto w swojej szafie mieć kilka podstawowych artykułów, jak klasyczny, czarny garnitur czy krótki męski płaszcz, które sprawdzą się podczas różnych wydarzeń. W artykule zestawiono ciekawe inspiracje, które mogą uratować niejednego pana w potrzebie.

Modny garnitur męski, czyli klasyka gatunku

Tak, jak u pań zawsze sprawdzi się tak zwana „mała czarna”, tak u panów ponadczasowym elementem garderoby, który będzie pasował do wielu okazji, mogą okazać się garnitury. Aby przez kilka lat odpowiednio spełniały swoje funkcje, powinny być nie tylko idealnie dopasowane do sylwetki właściciela, ale przede wszystkim muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zagwarantują komfort ich noszenia.

Ważny jest również dobór pasujących akcesoriów takich jak krawat męski, muszka albo spinki. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia koszuli, czy ewentualnej kamizelki oraz ogólnego samopoczucia mężczyzny po przymierzeniu całego zestawu. Kompleksowy zakup odzieży na szczególne okazje może okazać się sporym wydatkiem, dlatego warto wybrać produkty, do których nie ma się zastrzeżeń.

Modny krawat to obowiązkowy dodatek do garnituru!

W zależności od tego, na jakie spotkanie, czy uroczystość przygotowywany jest strój, należy do niego dobrać spójne dodatki, jak na przykład modne krawaty męskie. Na sklepowych półkach panowie znajdą zarówno klasyczne wzory, które podkreślą rangę wydarzenia, jak i bardziej ekstrawaganckie modele, które wyróżnią go w tłumie. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć oraz czy można trochę zaszaleć z kolorami.

Dla tych panów, dla których krawaty męskie są niewygodne, alternatywą mogą okazać się muchy, które są nieco mniej oficjalne, jednak nadal mogą ładnie i elegancko się prezentować. Producenci odzieży i galanterii dbają o to, by ich akcesoria były szyte z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym przez długi czas wyglądają na nowe i zadbane.

A może lepiej płaszcz męski?

W niektórych sytuacjach, szczególnie w chłodne dni dobrym rozwiązaniem jest założenie płaszcza bezpośrednio na koszulę lub na marynarkę. Zapewnia on nie tylko ochronę przed zimnem i wiatrem, ale zawsze dodaje szyku i elegancji. Płaszcze męskie mogą być wykonane na przykład z przyjemnej w dotyku wełny lub innej miękkiej tkaniny. W zależności od osobistych preferencji można kupić krótki, średniej długości lub długi płaszcz.

Płaszcze męskie można uzupełnić o kilka dodatków lub akcesoriów. W sklepowych galanteriach  znajdują się różnego rodzaju nakrycia głowy, szaliki, czy rękawiczki. Jeśli zachodzi taka potrzeba, warto dobrać również torbę, aktówkę albo parasolkę, która przyda się w deszczowe dni.

W męskim świecie

Nie da się ukryć, że panowie coraz częściej zwracają uwagę na swój wygląd. Szykując się na ważne spotkanie, należy pomyśleć o wielu jego elementach, także o swoim ubiorze. Dobrym rozwiązaniem zawsze będzie idealnie skrojony, modny garnitur męski w zestawie z pasującą koszulą i krawatem oraz narzuconym płaszczem. Podczas przymiarek w sklepie dobrze jest też pamiętać o swoim samopoczuciu, by wybrać jak najlepszy model.

Zobacz także

Leave a Comment