dojazd do pracyPraca 

Dojazd do pracy

Prawie każdy mógł w swoim różnie długim życiu doświadczyć podróży w tylko jednym konkretnym kierunku i tylko w jednym celu. Często te podróże wydawały się monotonne, dłużące i bez sensowne, ale jednak nikt o zdrowych zmysłach od tak z nich nie rezygnował. Dlaczego?

Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie dobrej pracy, która pomoże nam realizować swoje cele, ambicje i marzenia. W momencie, gdy cele te nie mogą być zaspokojone zwykłym „chodzeniem” do pracy, musimy zadowolić się pracą w innym miejscu zamieszkania, w innej miejscowości oraz w innym klimacie. Dojazd do pracy lub z niej czasami zajmuje nam do dwóch godzin.

Po tak męczącej podróży nie mamy ani siły

Tym bardziej, gdy do pracy wybieramy się pociągiem lub busem, na którego musimy ciekać według rozkładu pół godziny i przez spóźnienie kolejne pół. Tak męczące zajedzie często uniemożliwia nam zajmowanie się tym, co tak naprawdę kochamy i czemu chcielibyśmy poświęcić cały swój wolny czas. Po tak męczącej podróży nie mamy ani siły ani ochoty zajmować się czymś poza kolacją, prysznicem i snem. Męczące życie czasami zmusza nas do pozostawienia marzeń w ciemnej dziurze podświadomości i zająć się dniem dzisiejszym. Są jednak ludzie, którzy nie pozwalają na to, żeby praca zawładnęła ich życiem. Porzucają busy i tym podobne środki transportu i oddają się w ręce motoru czy samochodu. Wydając często podobną kwotę, oszczędzają swój czas i obowiązki. Są też tacy, którzy aby całkowicie oszczędzić nadmiar zużywanego czasu, przeprowadzają się do miejsca, w którym dane jest im pracować, bądź najzwyczajniej w świecie zmieniają pracę, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Jak widać jest kilka dobrych sposobów, aby nie zapominać o sobie i walczyć do końca, dlatego warto zajmować się tym, co się kocha i dążyć do tego, żeby posiadany czas nie zginął w nicości.

Zobacz także

Leave a Comment