Czy rozstępy można usunąć? Poznaj skuteczne zabiegi!
Rozstępy widoczne na skórze są całkowicie naturalne, lecz nie są zbyt estetyczne. Czy można je w jakiś sposób usunąć? Obecnie do dyspozycji są już skuteczne zabiegi na rozstępy. Poznaj więcej informacji na ich temat!
Czym są rozstępy i jak powstają?
Widoczne na skórze rozstępy są rodzajem defektu, który powstaje na skutek nadmiernego rozciągania się skóry. Mają one formę początkowo czerwonych, a następnie białych pręg, jakie można zobaczyć najczęściej na pośladkach, udach, brzuchu czy na plecach.
Najczęściej dochodzi do nich w okresie dojrzewania, u osób szybko przybierających na wadze, kobiet w ciąży oraz u osób uprawiających sporty, gdy ma miejsce rozrost tkanki mięśniowej i tym samym naciąganie tkanki skórnej, co prowadzi do przerwania znajdujących się w niej włókien kolagenowych.
Jak pozbyć się rozstępów?
Rozstępom najlepiej zapobiegać, na przykład przez pilnowanie diety czy regularną pielęgnację skóry kosmetykami przeciw rozstępom w ciąży. Nie zawsze jednak jest to możliwe.
Przez długi czas nie istniały żadne skuteczne sposoby na to, aby pozbyć się rozstępów. Teraz jednak można już z nich skorzystać. Są one oferowane głównie w gabinetach medycyny estetycznej, które prezentują pełną gamę zabiegów na ciało, aby poprawić jego wygląd.
Osobom zainteresowanym zabiegami jak usuwanie rozstępów Gdynia Laserline oferuje szeroką gamę sprawdzonych procedur, które można wykonać pod okiem lekarzy medycyny estetycznej.
Zabiegi na rozstępy – co wybrać?
Wśród najczęściej prowadzonych zabiegów na rozstępy znajdują się między innymi:
1. Zabiegi laserowe
Laser jest bardzo skuteczny przeciwko wielu zmianom skórnym, w tym także przeciwko rozstępom. Zabiegi laserowe na rozstępy polegają na miejscowym oddziaływaniu laserem na zmienioną tkankę skórną, aby wprowadzić w niej punktowe uszkodzenia, a tym samym aktywować procesy regeneracyjne. W efekcie można zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować rozstępy.
2. Endermologia
Wśród popularnych zabiegów na rozstępy znajduje się także endermologia, czyli masaż podciśnieniowy prowadzony z użyciem specjalnego urządzenia z masującymi rolkami, które zasysa skórę. Za pomocą endermologii można pobudzić skórę do intensywnej regeneracji, zmniejszyć cellulit, podnieść jej jędrność.
3. Zabiegi z falami radiowymi
Dobre efekty w usuwaniu rozstępów dają także zabiegi na bazie fal radiowych, które powodują podgrzanie miejscowe tkanek, a tym samym wpływają pozytywnie na kolagen i elastynę, poprawiając wygląd skóry.
4. Mezoterapia mikroigłowa
W gabinetach medycyny estetycznej można także skorzystać z zabiegów mezoterapii na ciało. Na rozstępy polecana jest mezoterapia mikroigłowa, która polega na zastosowaniu specjalnych urządzeń typu Dermapen albo Mezopen, które nakłuwają skórę i wspomagają wchłanianie substancji odżywczych.