Budownictwo, Nieruchomości 

Bramy rolowane – wytrzymałe i funkcjonalne bramy dla przemysłu

Wybór właściwych bram przemysłowych ma bardzo duże znaczenie. Wśród najczęściej montowanych bram tego typu znajdują się model rolowane – roletowe. Czym charakteryzują się bramy rolowane?

Budowa bram rolowanych

Bramy rolowane, roletowe to nowoczesne bramy przemysłowe, które charakteryzują się budową przypominającą roletę.

Tego typu bramy zbudowane są z materiału tworzącego kurtynę czy płaszcz, który nawijany jest na rurę nawojową – wał umieszczony nad otworem bramowym. Tego typu bramy są obsługiwane za pomocą wydajnych silników, dzięki którym możliwe jest ich łatwe i szybkie otwieranie i zamykanie.

Kurtyny bram przemysłowych rolowanych mogą mieć różne kolory i wykończenia, na przykład mogą być one wyposażone w ażurowe elementy przepuszczające światło.

Gdzie stosuje się bramy rolowane?

Konstrukcje jak bramy rolowane przemysłowe mają wszechstronne zastosowanie i wykorzystywane są one w wielu obiektach przemysłowych, między innymi w halach przemysłowych, produkcyjnych, magazynowych.

Tego typu bramy mogą być używane zarówno na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz nich:

  • Na zewnątrz nich stosowane są bardzo często bramy dodatkowo ocieplane, które zapobiegają nadmiernej ucieczce energii cieplnej z budynku.
  • Wewnątrz mogą być stosowane bramy o bardziej elastycznej konstrukcji kurtyny z użyciem włókna szklanego, dzięki czemu nie są one narażone na uszkodzenia, na przykład przez urządzenia do transportu jak wózki widłowe.

Jak wybrać odpowiednią bramę rolowaną przemysłową?

Bramy rolowane są oferowane przez producentów w wielu wariantach i można zamówić je na wymiar.

Wybierając odpowiednią konstrukcję, należy zwrócić uwagę na materiały wykorzystane do budowy bramy oraz na jej wygląd i funkcjonalność.

Warto zwrócić uwagę na prędkość otwierania i zamykania bram rolowanych, ponieważ szybko działające bramy będą w stanie usprawnić prace prowadzone w firmie.

Producenci oferujący bramy rolowane przemysłowe mogą również zaoferować je z usługami personalizacji, na przykład w wybranym wariancie kolorystycznym oraz z logo firmy lub innym znakowaniem wykonanym na zamówienie.

Gdzie zamówić bramy rolowane przemysłowe?

Bramy przemysłowe oferowane są przez firmy specjalizujące się w produkcji bram dla przemysłu oraz dla użytkowników indywidualnych. Warto porównać ze sobą różne oferty, aby wybrać firmę oferującą wysokiej jakości wyposażenie w przystępnych cenach.

Dokładne informacje o dostępnych wariantach bram, ich parametrach technicznych oraz cenach można znaleźć na stronach internetowych producentów.

Zobacz także

Leave a Comment