lawetaMotoryzacja, Transport 

Autolaweta – o czym mowa w praktyce?

Jednym z najbardziej przydatnych i pożytecznych pojazdów jest tak zwana autolaweta, która jest wykorzystywana przez wszelkiego rodzaju firmy, które zajmują się pomocą drogową, czy też serwisy samochodowe, które wykorzystują ją do przewiezienia aut do swojego warsztatu. Jak w praktyce wygląda wykorzystanie autolawety?

Gdzie szukać autolawety?

Jeśli potrzebna jest Ci autolaweta w Koninie to najlepiej byś poszukał jej z pomocą internetu. W sieci można znaleźć wiele firm, które zajmują się ich wynajmem, czy też samodzielnie przewożą z ich pomocą niesprawne lub nie mogące jeździć po drogach publicznych pojazdy w ramach pomocy drogowej.

Podczas przeszukiwania internetu w celu znalezienia autolawety możesz natrafić na ofertę takiej firmy jak Autoserwis Berezowscy. Posiada ona autolawetę, z której pomocą będzie w stanie dostarczyć twój samochód do warsztatu, gdy ulegnie on awarii.

Jak działa autolaweta?

Autolaweta ma postać samochodu składającego się z kabiny pasażerskiej, która zazwyczaj jest krótka i ma zaledwie jeden rząd siedzeń, a za nią znajduje się platforma ze specjalną wyciągarką, na której transportowane są samochody osobowe. Na platformę auta trafiają przy użyciu wyciągarki i specjalnych wyciąganych platform umożliwiającym wjechanie kołami na platformę. Jeśli samochód jest na tyle sprawny, by podjechać na lawetę to wjeżdża on tam samodzielnie.

Kiedy korzysta się z autolawety?

Pojazd taki jak autolaweta ma naprawdę wiele zastosowań. Podstawowe to oczywiście pomoc drogowa. Z pomocą takiego samochodu można zabrać niesprawne auto z drogi tym samym usuwając z niej zagrożenie, które tworzone jest właśnie przez zepsuty samochód na niej stojący.

Autolawety są jednak wykorzystywane również przez handlarzy samochodami, czy też osoby, które auto kupują i nie mogą nim wrócić na kołach przez to, iż jest ono niesprawne lub nie ma prawa legalnie poruszać się po drogi z racji na brak rejestracji czy też ważnego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Zobacz także

Leave a Comment