Sprzedaż mieszkaniaDom, Mieszkanie, Wnętrze 

7 prostych kroków, które podwyższą standard sprzedawanego mieszkania

Jeżeli zależy nam na szybkiej sprzedaży mieszkania, musimy zadbać o te rzeczy, na które wcześniej nie mieliśmy czasie. Takie usterki, jak wypadająca szuflada czy brudne okna skutecznie zniechęcają potencjalnego nabywcę, a na pewno stawiają go na silniejszej pozycji negocjacyjnej. Poznaj kilka prostych i tanich sposobów na odświeżenie lokalu, które pozwolą Ci szybko i łatwo utargować lepszą cenę.

Przede wszystkim – porządek

Zacznij od gruntownego porządku w całym mieszkaniu. Nie chodzi tylko o umycie podłóg i wytarcie kurzy. Zadbaj o to, by okna wraz z parapetami i ościeżnicami były lśniące. Poukładaj także naczynia i garnki w szafach tak, by z nich nie wypadały, a nawet wzmacniały wrażenie przestronności pomieszczenia. Całość porządków nie powinna zająć dłużej niż kilka godzin, a koszt takiego działania to głównie środki czyszczące i papierowe ręczniki.

Zadbaj o drobne naprawy

Jeśli zdążyłeś się już przyzwyczaić do obluzowanych drzwi w szafie albo rozklekotanej szuflady nie martw się, to normalne. Pamiętaj jednak, że podczas sprzedaży mieszkania takie detale mają znaczenie. Sprawdź prowadnice w drzwiach przesuwnych i klamki w szafach oraz oknach. Na ogół większość drobnych napraw nie zajmuje dłużej niż kilka minut, ani nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Więcej drobnych napraw na które warto zwrócić uwagę znajdziesz opisane w tym artykule – https://www.budowle.pl/tekst/drobne-naprawy-ktore-podwyzsza-standard-sprzedawanego-mieszkania/555.

Wyrzuć niepotrzebne i uszkodzone przedmioty

Jeżeli nie chcesz lub nie potrafisz czegoś naprawić, najlepiej to wyrzuć. Nic nie robi gorszego wrażenia na potencjalnym kupującym niż popękany klosz do lampy, podziurawione blaty czy wytarte krzesła. Większość wspólnot mieszkaniowych wyznacza jeden dzień w miesiącu a odbiór odpadów o niewymiarowych gabarytach. Wystarczy więc wystawić je o odpowiedniej porze przed blok, a nie będziemy musieli nawet płacić za odbiór.

Nie narzucaj się wystrojem mieszkania

Musisz pamiętać, że mieszkanie sprzedane to nowy rozdział i historia w życiu obcej Ci osoby. Nawet, jeżeli wcześniej otaczałeś się pamiątkami rodzinnymi, to nie jest odpowiedni czas i miejsce, aby wieszać na ścianach fotografie czy symbole polityczne. Nie narzucaj kupującemu wizji tego, jak ma wyglądać mieszkanie.

Zadzwoń do hydraulika

Jeśli w mieszkaniu ciekną krany lub rury albo odpływ wody jest niedrożny, załatw to koniecznie przed prezentacją mieszkania. Te drobne naprawy hydrauliczne pokażą, że instalacja w mieszkaniu działa w porządku, a kupujący nie będzie musiał za chwilę martwić się remontem.

Elektryk też się przyda

Przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż zadbaj o to, by w mieszkaniu dobrze działała także instalacja elektryczna. Niech elektryk sprawdzi gniazdka, kontakty i naprawi uszkodzone oświetlenie. Nie kosztuje to dużo, a Ty nie będziesz musiał robić dobrej miny do złej gry kiedy okaże się, że podczas prezentacji właśnie przestało działać światło w salonie.

Coś dla estetów

Dla miłośników estetycznego wyglądu istotna będzie także odpowiednia aranżacja mieszkania. Zadbaj o to, by w powietrzu roznosił się świeży zapach. Kup świeże warzywa lub owoce, które ozdobią stół w kuchni. Postaw w salonie wazon z kwiatami. Te wszystkie elementy robią doskonałe wrażenie.

Jeśli będziesz się trzymał tych kilku prostych kroków zobaczysz, że kupujący chętniej przystanie na Twoją ofertę, a nawet zapłaci wyższą cenę niż pierwotnie zamierzał. Pamiętaj o tym, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Warto zadbać o to, by było ono jak najlepsze.

Zobacz także

Leave a Comment