Lifestyle 

Złom – jakie metale się do niego zaliczają?

Gdy ktoś chce sprzedać zalegający mu na podwórku złom, podstawą jest wiedza na temat tego, co wchodzi w skład tego złomu. Jeśli chce się uzyskać za niepotrzebne śmieci optymalną stawkę, warto wiedzieć kilka rzeczy. Co dokładnie?

Skup złomu – jakie metale można sprzedać?

Złom to ogólne określenie każdego starego lub niechcianego przedmiotu z metalu, który można oddać na złom w Poznaniu. Najczęściej używa się go do określenia złomu żelaza i stali, ale może on również obejmować mosiądz, miedź i aluminium.

Najczęściej spotykane przedmioty, które ludzie sprzedają, to stare narzędzia i maszyny, kaloryfery i bojlery, pojazdy, lodówki czy stare urządzenia elektryczne. Bardzo często oddaje się również puszki aluminiowe po piwie i napojach gazowanych.

Złom – jakie metale są najcenniejsze?

Jakie najcenniejsze metale można oddać na złom, np. na skup złomu w Poznaniu? Przemysł złomowy to biznes wart wiele miliardów dolarów. Istnieje wiele różnych rodzajów złomu, a każdy z nich ma różną wartość w zależności od rynku.

Do najcenniejszych metali należą: miedź, aluminium, cyna, żelazo, ołów, cynk, nikiel czy chrom. Większość z nich to tak zwane metale kolorowe, zwane również metalami nieżelaznymi. Jeśli chodzi o miedź, bardzo często oddawanym na złom przedmiotem jest drut miedziany. To popularny przedmiot wśród osób, które chcą zarobić na swoich śmieciach.

Skup złomu – co jeszcze warto wiedzieć?

Istnieje wiele różnych rodzajów złomu, ale wszystkie należą do jednej z czterech kategorii: metale żelazne (żelazo i stal), metale nieżelazne (miedź, aluminium, mosiądz i brąz), metale szlachetne (złoto, srebro i platyna) oraz odpady elektroniczne (e-odpady).

Warto również pamiętać, że oprócz miejsca, jakim jest skup złomu, można spotkać również skup akumulatorów, skup miedzy, skup makulatury i skup metali kolorowych. Oczywiście metale kolorowe i miedz zalicza się również do złomu, jednak lepszą cenę można uzyskać w miejscach, którym zależy szczególnie nadanym materiale.

Zobacz także

Leave a Comment