Zdrowie, Medycyna 

Zdjęcia panoramiczne zębów – w jakim celu się je wykonuje?

Zdjęcia panoramiczne zębów to obecnie jeden z najpopularniejszych i najważniejszych zabiegów stomatologicznych. Kiedy jednak najczęściej jest on wykonywany?

Zdjęcia panoramiczne zębów – w jakich przypadkach będą one wskazane?

Obecny rozwój dziedziny medycyny oraz, co dziś nas interesuje najbardziej, stomatologii, jest naprawdę imponujący. Jeszcze sto lat temu moglibyśmy pomarzyć o możliwościach, jakie posiadamy obecnie. Kapitalnym w tym aspekcie przykładem niewątpliwie będzie takie badanie, jak zdjęcia panoramiczne zębów w Poznaniu. Czym one się charakteryzują? Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, są to obrazy panoramiczne, a więc obejmujące całą jamę ustną wraz ze wszystkim, co ją otacza – żuchwą, szczęką, a także wszelkimi stawami. Dzięki temu możemy wygenerować naprawdę kompleksowy obraz ewentualnych problemów. Zdjęcia panoramiczne, nazywane na przykład zdjęciami OPG, są świetne w namierzaniu stanów zapalnych, próchnicy, nadliczbowych zębów czy ich wad rozwojowych. To właśnie dlatego badanie to jest jednym z podstawowych obecnie badań stomatologicznych.

Zdjęcia panoramiczne zębów – jak wygląda procedura ich wykonywania?

Rentgen stomatologiczny w Poznaniu jest oczywiście całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Wiele osób może jednak nie wiedzieć, na czym dokładnie polega wykonywanie panoramicznych zdjęć zębów. Najczęściej pacjent jest pozycjonowany w pozycji stojącej bądź siedzącej i proszony o pozostanie w bezruchu. Musi również chwycić zębami za specjalny jednorazowy uchwyt, co uwypukli wszystkie zęby oraz stawy, a także zapewni możliwość właściwego wypoziomowania aparatu rentgenowskiego.

Gdzie znaleźć klinikę wykonującą zdjęcia panoramiczne zdjęć?

Mimo że, jak już zostało to wspomniane wyżej, panoramiczne zdjęcie zębów jest jednym z najważniejszych badań stomatologicznych, nie wszystkie gabinety mają warunki, by przeprowadzać tak zaawansowane technicznie badania. To właśnie dlatego warto sprawdzić, które kliniki w naszej okolicy są w stanie zaoferować nam możliwość ich wykonania.

Zobacz także

Leave a Comment