Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Zadaszenie basenu z poliwęglanu – jakie są jego właściwości?

Zadaszenie basenu to rewelacyjny sposób na zapewnienie sobie przyjemności kąpieli nie tylko podczas upalnych dni. Co więcej, jest ono także praktyczne. Co warto wiedzieć o zadaszeniach basenów?

Z czego wykonuje się zadaszenie basenu?

Warunki atmosferyczne, jakie panują w Polsce, nie pozwalają zbyt długo cieszyć się kąpielami w przydomowym basenie. Z tego względu warto zastanowić się nad jego zadaszeniem. Musi ono jednak wytrzymać nieraz duże obciążenia takie jak burze, wichury i palące słońce.

Do wykonywania zadaszeń basenu wykorzystuje się aluminiowe stelaże. Metal ten zapewnia wystarczającą twardość, by wytrzymać m.in. napór silnego wiatru. Jest przy tym na tyle lekki, że nie wymaga stawiania grubych, mocnych fundamentów pod konstrukcję.

Same szyby tworzy się z materiału syntetycznego. Zadaszenie basenu z poliwęglanu chroni kąpiące się osoby przed promieniowaniem UV. Jest też odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Jak wygląda zadaszenie basenu?

Mnogość wzorów sprawia, że każdy właściciel basenu znajdzie odpowiedni dla siebie projekt. W zależności od życzenia firma wykonująca tego typu konstrukcje może stworzyć np. zadaszenie zaokrąglone lub łamane pod kątem prostym. Przy zlecaniu projektu klient decyduje też, jak wysokie ma być zadaszenie basenu.

Przed złożeniem zamówienia warto zastanowić się także nad konstrukcją otwartą lub zamkniętą. Interesujące są przesuwne zadaszenia basenu. Dzięki nim z kąpieli można cieszyć się w różnych okolicznościach. Innymi słowy, pozwala to otworzyć dach nad zbiornikiem i relaksować się w wodzie w letnich promieniach słońca.

Dlaczego warto zamontować zadaszenie basenu?

Zadaszenie basenu może być ozdobą ogrodu. Przede wszystkim jednak ma wymiar praktyczny. Dzięki temu w akwenie jest czysto. Jest to szczególnie ważne w miesiącach jesiennych, gdy do otwartego zbiornika wpadają liście.

Pokrycie basenu dachem to również duża oszczędność. W zimniejsze dni woda nie ochładza się tak jak w otwartym zbiorniku. Tym samym właściciel oszczędza na ogrzewaniu i płaci mniejsze rachunki.

 

Zobacz także

Leave a Comment