widlowy wozek na paletyLifestyle 

Wózek paletowy – co warto o nim wiedzieć?

Wózek paletowy ma to do siebie, że chyba każdy miał z nim już kiedyś do czynienia. Jeśli nie był to kontakt bezpośredni, to na pewno u kogoś był on widziany. Nie ma się co do tego żadnych wątpliwości. Warto jednak o paleciakach powiedzieć sobie nieco więcej. Czym jest wózek paletowy? Do czego służy? Pora to wszystko sprawdzić.

Czy wózek paletowy to dobre rozwiązanie?

Wózek paletowy ręczny jest wręcz doskonałym rozwiązaniem do transportu wszelkich towarów znajdujących się na paletach. Wózki paletowe bezpośrednio są przeznaczone do transportu paletowych ładunków. Nie chodzi jedynie o transport na magazynach, ale także na placach składowych, czy też na halach produkcyjnych. 

Wózek paletowy służy do podnoszenia, opuszczania, jak i przewożenia ładunków na bliskich odległościach. Warunkiem bezpiecznej pracy paletowym wózek jest w pełni równa, twarda, a także sucha nawierzchnia. Konieczne jest również odpowiednie oświetlenie. Tylko i wyłącznie w takich warunkach można bezpiecznie prowadzić wózek paletowy. 

Jaki wózek paletowy wybrać?

Mogłoby się wydawać, że wózek paletowy jest wózkowymi paletowemu równy. Nic bardziej mylnego. Wybór wózków paletowych jest naprawdę spory. Można postawić na paleciaki standardowe, wózki paletowe krótkie, wózki paletowe długie, ręczne paletowe wózki wysokiego podnoszenia, wózki paletowe ręczne ze wskaźnikiem orientacyjnym wagi, wózki paletowe ręczne z wagą, a także paleciaki dosyć nietypowe. Jeśli wie się, że na wózku ma się zamiar transportować panele podłogowe winylowe, to należy pod te produkty wybierać odpowiedni rodzaj wózka. 

Lepiej kilka razy dopytać obsługę, niż popełnić przy wyborze jakiś poważny błąd. W końcu inwestycja w wózek paletowy jest inwestycją w firmę i pracowników. 

Wybór musi być przemyślany i sprawdzony. Nie należy podejmować w żadnym wypadku pochopnych decyzji. Bez zastanawiania się można kupić nową parę butów, ale na pewno nie nowy wózek paletowy. 

Zobacz także

Leave a Comment