lekarz urologZdrowie, Medycyna 

Urolog – jak przygotować się do wizyty?

Przed wizytą u urologa należy się odpowiednio przygotować. Warto wykonać podstawowe badania, które zleci lekarz rodzinny. Czego jeszcze można spodziewać się po takiej wizycie? Jakie choroby leczy urolog?

Leczenie u urologa – z jakimi chorobami?

Ze schorzeniami związanych z układem płciowo-moczowym należy udać się do urologa. Przyjmuje on mężczyzn, kobiety i dzieci. Celem pierwszej wizyty jest rozpoznanie choroby. Aby usprawnić cały proces diagnozowania, warto przyjść z gotowymi wynikami badań krwi, moczu, a czasami także z wynikiem USG jamy brzusznej. Ważne, by były to w miarę świeże badania, a nie te sprzed roku.

A czego spodziewać się w trakcie wizyty? Na tym etapie również mogą być zlecone lub przeprowadzone różne badania. Wszystko jednak poprzedzone jest wywiadem lekarskim, a także analizą aktualnych wyników. Po postawieniu diagnozy lekarz ustala przebieg leczenia lub kieruje na konkretny zabieg. Przykładem może być operacja stulejki w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie. Wykonuje się je także w pozostałych miastach w Polsce.

Zabieg wazektomii – jak się przygotować?

Coraz popularniejszym zabiegiem, jakiemu poddają się mężczyźni, jest wazektomia. Nie łączy się ona z żadnymi chorobami, a jest jedynie formą męskiej antykoncepcji. Polega na podwiązaniu nasieniowodów, dzięki czemu niweluje przepływ plemników. Nie wpływa jednak w żaden sposób na możliwość uzyskania wytrysku.

Przed zabiegiem wazektomii w Krakowie, czy w jakimkolwiek innym miejscu w Polsce należy wykonać zestaw badań. Należy do niego morfologia krwi, badanie na antygen HBS oraz układu krzepnięcia. Mężczyźni powinni również ogolić miejsce intymne i przyjść za zabieg w obcisłych majtkach, a nie bokserkach. Warto pamiętać, że taki zabieg może wykonać także androlog, czyli specjalista od męskiego układu rozrodczego.

Wizyta u urologa to nic strasznego. Trzeba się jednak do niej odpowiednio przygotować poprzez wykonanie konkretnych badań. Przeważnie są one jednak zlecane przez lekarza ogólnego.

Zobacz także

Leave a Comment