Drukarka 3DKomputery, Informatyka, Programowanie 

Tanie drukarki 3D dla początkujących

Dzięki rozwojowi branży druku 3D przy wyborze pierwszej drukarki 3D istnieje wiele opcji do wyboru. Może to nastręczyć wiele trudności. Trzeba rozważyć zalety i wady każdej konsumenckiej drukarki 3D, takich jak szybkość drukowania, jakość druku, objętość druku, rozmiar stołu roboczego i platformy roboczej, czy płyta zawiera podgrzewaną konstrukcję, sprzyjającą obróbce przyrostowej i inne. Ceny tych urządzeń wahają się od kilkuset zł (najprostsze) do ok. kilku tys. zł (bardziej zaawansowane).

Przykłady tanich drukarek 3D dla początkujących

Drukarka 3D Vertex Nano K8600 Velleman

Drukarka 3D Vertex Nano K8600 Velleman to produkt do samodzielnego złożenia. Posiada możliwość drukowania przedmiotów o wymiarach 80 x 80 x 75 mm. Zastosowano w niej dyszę o średnicy 1,75. Posiada możliwość obsługi popularnych materiałów do druku 3D takich jak PLA oraz ABS, choć istnieje możliwość zastosowania innych filamentów. Drukarka pracuje w technologii druku FFF (Fused Filament Fabrication) i oferuje druk z prędkością 40 mm na sekundę. Wymiary zewnętrzne drukarki to 230 x 150 x 160 mm a jej masa wynosi 2,3 kg. Sprzęt jest zaopatrzony w oprogramowanie Marlin 3D Printer, kompatybilne z CuraEngine, repetier oraz Slic3r.

Anet Drukarka 3D A8B

Anet A8B to drukarka 3D, którą można używać w domu, a także w szkołach czy miejscach pracy. Jest to zestaw do samodzielnego montażu wyposażony w silnik krokowy o mocy 180 W.

Drukarka 3D Anet A8 umożliwia drukowanie elementów o wymiarach: 22 cm x 22 cm x 24 cm w technologii FFF, która polega na roztopieniu materiału termoplastycznego. W urządzeniu można używać filamenty z PLA, HIPS czy ABS o średnicy 1,75 mm. Metalowa dysza ma średnicę 0,4 mm, a znajdujący się przy niej wentylator na bieżąco ochładza drukowany materiał. Precyzyjnie wykonane prowadnice powodują, żę druk jest stabilny i dokładny. Drukarka pracuje z prędkością do 120 mm/s.

Drukarka 3D Creality Ender-5

Przeglądając drukarki 3D do użytku domowego z pewnością jedną z ciekawszych jest drukarka 3D Creality Ender-5. Jej wymiary zewnętrzne wynoszą 552 x 510 x 485 mm, a możliwe wymiary elementów 300 x 220 x 220 mm. Urządzenie dostarczane jest w stanie do częściowego złożenia.

Drukarka została zaopatrzona w dyszę o średnicy 0,4 mm i obsługuje typowe filamenty (PLA i ABS) o średnicy 1,75 mm. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest automatyczna funkcja wznowienia druku w przypadku przerwania go z powodu nagłego braku zasilania. Urządzenie wyposażone jest w giętką, magnetyczną nakładkę na stół.

Drukarka 3D Zortrax Inventure metalowa konstrukcja

Jeżeli szukasz dobrej drukarki 3D do użytku domowego, to warto zainteresować się Zortrax Inventure. Drukarka została przystosowana do drukowania z rozpuszczalnymi podstawkami podporowymi. W modelu zastosowano zamkniętą komorę roboczą, dzięki czemu można utrzymywać we wnętrzu wysoką temperaturę, co znacznie zwiększa jakość wielu wydruków.

Drukarka 3D Zortrax jest wykonana z metalu. Jest też bardzo sztywna, co zapewnia stabilną pracę. Sprzęt jest wyposażony w dyszę o średnicy 0,4 mm dla materiału o średnicy nie większej jak 1,75 mm. Najodpowiedniejszymi materiałami do drukowania są: Z-PETG, Z-PLA oraz Z-SUPPORT. Urządzenie wyposażone jest w czujnik informujący o zużyciu materiału.

Obszar roboczy ma wymiary 13,5 cm x 13,5 cm x 13 cm. Istnieje możliwość tworzenia ścian o grubości minimalnej 400 mikronów.

Dla bardziej wymagających – DRUKARKA UBOT 3D S+

UBOT 3D S+ to drukarka dla profesjonalistów ceniących sobie niezależność (multimateriałowość) oraz bardzo wysoką jakość wydruków. Pole robocze drukarki wynosi X: 250 mm Y: 250 mm Z: 250 mm. Urządzenie posiada podgrzewany stolik, dzięki temu w komorze można uzyskać wyższą i stałą temperaturę, a w rezultacie kontrolować proces wychładzania wydruku.

Drukarkę cechuje również zwiększona rozdzielczość w osi X i Y do 3,125 mikrona!

Wyposażona jest także w czujniki filamentu, który daje możliwość zużycia materiałów do końca, bez obawy, że gdy go zabraknie cały wydruk będzie do wyrzucenia. Jeśli tylko filament się skończy urządzenie zaczeka na kolejną szpulę materiału, aby wznowić pracę.

Zobacz także

Leave a Comment