siwe wlosyModa, Uroda, Styl życia 

Sposób na siwe włosy

Siwe włosy niektórych fascynują, innych wręcz odstraszają. W wielu kręgach noszenie siwych włosów jest na tyle modne, że wiele osób decyduje się robić sobie sztuczną siwiznę. Zdecydowana większość preferuje siwiznę tylko w podeszłym wieku i gdy tylko pojawią się pierwsze szare kosmyki na głowie, zaczyna się panika i gorączkowe szukanie sposobów na to, jak pozbyć się problemu. Czy są jakieś sprawdzone sposoby na to, jak zatuszować siwe włosy, by nie sprawiać wrażenia starszego, niż w rzeczywistości? Jaki preparat na siwe włosy warto polecić?

Odsiwiacz do włosów dla mężczyzn i kobiet – pożegnaj się z siwizną na dobre

Niezwykle skuteczną metodą radzenia sobie z niechcianą siwizną jest odsiwiacz do włosów. Jeszcze kilka lat temu produkty te nie cieszyły się tak dużą popularnością jak dziś, ponieważ kosmetyki na siwe włosy w większości uznawane były za przeznaczone wyłącznie dla kobiet. To, że facet stosuje rozwiązania kosmetyczne hamujące postęp siwizny bardzo długo uznawano wręcz za niemęskie. Czasy i obyczaje z biegiem lat zmieniły się. Teraz mało kogo szokuje, że mężczyzna kupuje szampon koloryzujący na siwe włosy. Aby kuracja przywracająca włosom młodość zakończyła się powodzeniem, bardzo ważne jest, abyśmy poznali zasady – jak działa odsiwiacz do włosów?

Jak działa odsiwiacz do włosów?

Większość odsiwiaczy do włosów dostępnych na rynku działa na podobnej zasadzie. Niektóre odsiwiacze najlepiej działają, gdy aplikuje się je na lekko wilgotne włosy, inne lubią bardziej suche warunki. Kupiony preparat na siwe włosy należy nanieść już po umyciu, gdy są wilgotne lub wysuszone (w zależności od porady producenta). Jeśli odsiwiacz do włosów znajduje się w buteleczce, przed użyciem powinniśmy nią delikatnie wstrząsnąć. Odsiwiacz na włosy może być też w proszku. Wtedy w plastikowej miseczce rozrabiamy zawartość saszetki, mieszamy przez około minutę. Wszelkie proporcje oraz czas korzystania z odsiwiacza w proszku umieszczone są na ulotce dołączonej do opakowania, zazwyczaj na odwrocie. Później odsiwiacz zmywamy. Z kolei odsiwiacz do włosów w płynie aplikujemy bezpośrednio z buteleczki na nasadę włosów. Rozczesujemy wszystko, aby cząsteczki odsiwiacza dotarły do najbardziej odległych miejsc. Pozostawiamy do wyschnięcia.

siwe wlosy

Jaki kolor na siwe włosy?

Specyfiki na siwe włosy u mężczyzn działają w swoisty sposób. Po nałożeniu na włosy możemy zauważyć, że ich powierzchnia ciemnieje, ale nie jest to kolor finalny. Dopiero po zmyciu lub całkowitym wchłonięciu kosmetyku możemy zauważyć, jak bardzo zmieniła się barwa naszych włosów. Podchodząc do pierwszej kuracji, należy pamiętać o stosowaniu tego, co jest dobre na siwe włosy przez około 3 tygodnie, codziennie. Później, w miarę widocznych efektów, możemy zmniejszać częstotliwość zabiegów, przeprowadzając odsiwianie włosów raz lub dwa razy w tygodniu. Na czas zabiegu odradza się używania kosmetyków do stylizacji włosów, wszelkiego rodzaju żelów, brylantyn i masek, które hamują wchłanianie środków eliminujących siwienie. Finalny efekt zachowuje pełną naturalność i wysoki poziom estetyki.

Źródło: http://gr-7.eu

Zobacz także

Leave a Comment