skrzynia plastikowaZakupy, Sklepy 

Skrzynka plastikowa – czym powinna się wyróżniać?

Pojemniki i skrzynki z plastiku okazują się jednymi z najlepszych rozwiązań w magazynowaniu i transporcie produktów spożywczych. Łatwo jest utrzymać je w czystości niezależnie od rodzaju przechowywanych produktów. Nie niszczą się pod wpływem wilgoci, detergentów lub przy częstym użytkowaniu.

Idealne skrzynki magazynowe z plastiku

Umieszczona w magazynie skrzynka plastikowa może mieć niemalże dowolny kształt, rozmiar i barwę. Pozwala to na wygodne układanie, sortowanie, wyszukiwanie skrzynek po kolorze, oznaczanie, porządkowanie. Dzięki temu magazyn zachowany jest w jak najlepszym stanie, a ilość pracy znacznie maleje.

Skrzynki tego rodzaju nie są ciężkie. W porównaniu do drewnianych dają się dużo łatwiej przesuwać czy nawet podrzucać. Skrzynie plastikowe o odpowiedniej grubości ścianek tak czy inaczej będą lżejsze od drewnianych i oczywiście metalowych. Dzięki tej właściwości można obniżyć masę szczególnie dużych ładunków.

Szczelne i higieniczne pojemniki transportowe

Z plastiku wykonane mogą też być transportowe lub magazynowe skrzynki na mięso. Tworzywo wręcz ułatwia zachowanie higieny, można je łatwo umyć po kontakcie z mięsem lub innymi mocno brudzącymi produktami. Mogą posiadać wieczko, dzięki czemu zawartość pozostaje szczelna, a więc świeża.

Magazynowanie i przewóz mięsa może trwać przez pewien czas. Istotne staje się wtedy zachowanie świeżości na dłużej. Mięso można mrozić, ale skrzynki na mięso powinny zachowywać wyjściową temperaturę. Często wyposażone są w elementy chłodzące, przypominają mini lodówki.

Skrzynki na pieczywo i inne produkty spożywcze

Jeśli produkt na to pozwala, można go magazynować i transportować w dowolnych skrzynkach (np. pieczywo). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by skrzynki na pieczywo były wykonane z plastiku. Umożliwia to łatwiejsze przenoszenie i umieszczanie na wyższych półkach magazynu.

Podsumowując, plastikowe skrzynki powinny charakteryzować się lekkością i łatwością zachowania higieny. Mogą mieć różne kształty lub dodatkowe elementy takie jak wbudowana komora chłodząca.

Zobacz także

Leave a Comment