siwe wlosyModa, Uroda, Styl życia 

Siwe włosy – co robić?

Naukowcy od wielu już lat starali się rozwikłać zagadkę, dlaczego coraz częściej u mężczyzn pojawiają się siwe włosy w młodym wieku. Przyczyn może być wiele – genetyka, życie w ustawicznym stresie, brak witamin, choroby. Rezultatem poszukiwań stały się nowoczesne produkty do skutecznego tuszowania siwych włosów. Jak ukryć siwe włosy, gdy zależy nam przede wszystkim na jak najbardziej naturalnym efekcie, by uciec od śmieszności? Okazuje się, że w młodym wieku nie trzeba od razu skazywać się na czapkę z daszkiem.

Jak zatuszować siwe włosy umiejętnie, sprawnie i szybko?

Rozwiązaniem na wszelkie rozterki spowodowane nadmierną siwizną będzie odsiwiacz do włosów. Ten nowoczesny kosmetyk do pielęgnacji włosów każdego rodzaju działa natychmiastowo po zaaplikowaniu. Ma postać płynną, dzięki czemu siwe włosy przechodzą rekonwalescencję szybko i bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Prosty w zastosowaniu preparat na siwe włosy nanosi się z prosto z aplikatora w postaci małej butelki. Wystarczy umieścić gęsty żel u nasady włosów i potem stopniowo rozczesywać go na dalsze partie kosmyków. Tak prostego i skutecznego rozwiązania na to, jak ukryć siwe włosy nie widzieliście jeszcze nigdy!

siwe wlosy

Jak działa odsiwiacz do włosów przy regularnym stosowaniu?

Intensywność trwania kuracji zależy od tego, w jak dużym stopniu dotknęła nas siwizna. Dla kilku niepozornych pasemek wystarczą już niewielkie ilości preparatu. Zastanawiając się jeszcze, co jest dobre na siwe włosy, można rozważyć zastosowanie szamponów koloryzujących. Nadają one włosom barwę bardzo zbliżoną do tej naturalnej, zapewniają trwałość koloru zwłaszcza, jeśli są często stosowane. Przeznaczone są – podobnie jak i odsiwiacze do włosów – do użytku codziennego, zapewniając fryzurze naturalny odcień oraz elastyczność, dzięki czemu każda fryzura utrzymuje się długo w stanie absolutnej świeżości. Tani sposób na siwe włosy w postaci odsiwiacza pozawala na swobodne aplikowanie środka w domu, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na fryzjera.

Jaki kolor na siwe włosy powinniśmy wybrać? Trzeba zwracać uwagę na to, by wybrany odcień odsiwiacza lub szamponu koloryzującego był jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Dzięki temu będziemy się prezentować estetycznie i elegancko.

Preparat na siwe włosy – jak stosować?

Przy bardziej rozległej siwiźnie poleca się rozwinąć terapię na około 3 tygodnie. Odsiwiacz na siwe włosy przez ten czas stosujemy codziennie. Już po trzecim zastosowaniu zauważymy pewne zmiany, kolor włosów stanie się ciemniejszy. Barwa włosów tuż po nałożeniu odsiwiacza to nie ten sam kolor, który będziemy mieli po zakończeniu kuracji – dobrze o tym pamiętać, by nie wpadać w niepotrzebną panikę. Po upływie 3 tygodni, widząc już, że płyn na siwe włosy spełnił swoje zadanie, możemy stosować środek w rzadszych odstępach. Fryzjerzy proponują, by dla utrzymania dobrej kondycji włosów stosować odsiwiacze 1 – 2 razy w tygodniu. Z kolei szampon koloryzujący na siwe włosy używać możemy co 2 dni, przy każdym myciu włosów. Będzie on gruntownym wsparciem dla pracy odsiwiacza.

Więcej na: http://gr-7.eu/

Zobacz także

Leave a Comment