samochodyMotoryzacja, Transport 

Regeneracja turbin – o czym mowa w praktyce?

Przeglądając w internecie części samochodowe bardzo często można trafić na turbosprężarki po regeneracji. Są to używane części, które jednak zostały poddane odpowiedniemu procesowi regeneracji turbin, który pozwala na to by działały one niemal jak nowe i mogły wytrzymać jeszcze wiele kilometrów.

Czym jest regeneracja turbin?

Usługa taka jak regeneracja turbin we Wrocławiu to nic innego jak kompleksowe odnowienie turbosprężarki tak by była ona wciąż efektywna i co ważniejsze mogła wytrzymać jeszcze wiele kilometrów. Jest to o tyle ważne, że w dzisiejszych czasach coraz więcej samochodów posiada jednostki napędowe wyposażone w turbosprężarki właśnie.

Aby jednak regeneracja była skuteczna należy wybrać dobry serwis turbosprężarek, w którym pracują prawdziwi specjaliści od tego elementu jednostki napędowej, którzy dysponują nie tylko odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem, ale też sprzętem, który pozwala na skuteczne naprawienie takiego elementu jak turbosprężarka.

Jak przebiega regeneracja turbin?

Gdy turbosprężarka trafia do serwisu na regenerację to cały proces rozpoczyna się przede wszystkim od demontażu wszystkich elementów. Doświadczony mechanik rozbiera ją na czynniki pierwsze i ocenia stan każdego z komponentów. Po tym pora na wyważanie oraz regulację ciśnienia doładowania. Gdy to zostanie wykonana cała turbosprężarka jest bardzo precyzyjnie montowana na nowo przy użyciu zarówno starych części w dobrym stanie, jak i kompletnie nowych w wypadku sytuacji, w której wymagały one wymiany.

Po złożeniu całej turbosprężarki nie wystarczy jednak zamontowanie jej w samochodzie osobowym. Potrzebny jest jeszcze dokładny pomiar szczelności całego układu, który skontroluje to czy turbosprężarka działa prawidłowo. Jeśli tak jest to samochód po zamontowaniu zregenerowanej turbiny powinien odzyskać fabryczną moc i korzystać z danej turbosprężarki jeszcze nawet przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów bez konieczności wymiany turbo na nowe.

Zobacz także

Leave a Comment