uklad kierowniczyMotoryzacja, Transport 

Regeneracja kolumny kierowniczej – na czym polega?

Usterki samochodowe to nic przyjemnego, nie ma co ukrywać. Każdy kierowca stara się jak może, aby nie dopuścić do różnego typu uszkodzeń. Warto wiedzieć jednak, że czasami kierowcy nawet nie są świadomi swoich błędów w jeździe, które odpowiadają za awarie różnego typu układów. Do układów, które najczęściej ulegają awariom, zalicza się układ kierowniczy. Składa się na niego wiele elementów takich jak kolumna kierownicza czy przekładnie. Warto wiedzieć, jakie są poszczególne objawy usterek tego układu. Co warto wyróżnić, jeśli chodzi o ten układ?

Awarie elementów układu kierowniczego

Układ kierowniczy składa się na wiele elementów. Zaliczyć do niego można kolumnę kierowniczą. Odpowiada ona za przeniesienie momentu obrotowego z kierownicy na przekładnie. Jest ona odpowiedzialna za proporcjonalny skręt kół. Najczęstszym objawem awarii tego elementu jest luz na kierownicy, któremu towarzyszą stuki i luzy w układzie. Oprócz luzów na kierownicy objawem awarii może być też jej zbyt ciężka praca lub całkowity brak wspomagania. Elementy układu kierowniczego mogą mieć różne objawy awarii. Zaliczyć do nich można zgrzyty dobiegające spod silnika jak też stukot. Jeżeli chodzi natomiast o maglownicę, najczęściej jej awarię wskazuje charakterystyczny hałas. Element ten też można powodować luzy na kierownicy. Do tego dochodzą drgania i opór przy obracaniu kołami. Na szczęście objawy awarii układu kierowniczego są łatwe do zdiagnozowania. Wówczas można zdecydować się na usługi takie jak regeneracja kolumny kierowniczej w Śląskim.

Regeneracja kolumny kierowniczej

Kolumna kierownicza jest dosyć prosto zbudowana. Regeneracja jednak powinna być przeprowadzana przez dobrej jakości warsztat. Warto zatem wiedzieć gdzie znajduje się dobra mechanika samochodowa w Bytomiu. Ceny regeneracji układu zazwyczaj nie są duże. Sam proces regeneracji jest też alternatywą dla wymiany wszystkim elementów kolumny. Wymiana może ostatecznie wynosić bardzo dużo, przez co kierowcy decydują się na regeneracje.

Zobacz także

Leave a Comment