malowanie proszkoweBudownictwo, Nieruchomości 

Przemysłowe malowanie elementów stalowych. Najlepsza metoda na zabezpieczenie antykorozyjne?

Wiele firm oraz inwestorów szuka najlepszej i najbardziej sprawdzonej metody na to, aby w prosty oraz jednoznaczny sposób malować mniejsze i większe elementy stalowe, chronić je przed korozją i zmiennymi warunkami, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Najbardziej skuteczną metodą jest metoda hydrodynamiczna.

Stal, choć w sama w sobie jest materiałem niezwykle praktycznym, stabilnym, uniwersalnym oraz idealnie nadającym się do szerokiego zastosowania, zdecydowanie musi być w odpowiedni sposób zabezpieczona przed korozją. To właśnie korozja jest tym elementem, tym czynnikiem, który niestety w bardzo mocny sposób wpływa na zmianę parametrów technicznych oraz wytrzymałościowych stali. Na rynku jest dostępnych wiele metod, które umożliwiają kompleksowe zabezpieczenie materiału. W przypadku większych ilości zdecydowanie najlepiej wykorzystać malowanie proszkowe.

Zobacz także: https://wimet.com.pl/wznoszenie-konstrukcji-stalowych-jak-zabezpieczyc-w-odpowiedni-sposob-niemalowane-elementy/

Malowanie proszkowe – metoda szybka i skuteczna

Malowanie proszkowe to coraz bardziej popularna metoda nanoszenia specjalistycznych oraz tradycyjnych powłok malarskich. Sprawdza się wtedy, gdy mamy do pomalowania bardzo dużą ilość elementów stalowych, które z różnych względów nie mogą być po prostu malowane metodą tradycyjną. Metoda hydrodynamiczna również sprawdzi się wtedy, gdy mamy po prostu do czynienia z materiałem o różnej konstrukcji, kształcie, gdzie są miejsca trudnodostępne, które również trzeba pomalować.

Wyposażenie lakierni

Duży wpływ na to, jak elementy stalowe będą wyglądać ma oczywiście to, jakie wyposażenie lakierni jest stosowane do wszystkich prac. Chodzi tu przede wszystkim o wyposażenie agregatów malarskich, akcesoria do malowania natryskowego, a także wszelkiego rodzaju elementy z tworzyw sztucznych oraz np. z silikonu, które służą do zabezpieczenia i maskowania elementów, które pomalowane być nie mogą.

Szczególnie ważne jest stosowanie elementów zabezpieczających, które pozwolą po prostu na uniknięcie problemów, które mogą skutkować uszkodzeniem gwintów, grup roboczych, elementów hydraulicznych czy różnego typu wlotów wentylacyjnych, instalacyjnych klimatyzacyjnych. Takie wyposażenie lakierni oferuje firma http://www.lapena.pl/.

Stosowanie dobrych środków, a także wyposażenia malarskiego sprawi, że stal będzie fachowo zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a konstrukcje stalowe zachować swoje właściwości.

Zobacz także

Leave a Comment