plytki ceramiczneDom, Mieszkanie, Wnętrze 

Płytki ceramiczne – na jakie parametry zwrócić uwagę przy ich zakupie?

W mieszkaniach lub obiektach użytku publicznego podłogę w łazience często pokrywa się płytkami ceramicznymi. Mają one sporo zalet, między innymi ułatwiają utrzymanie higieny. Niektóre z rozwiązań dostępnych na rynku są uniwersalne, inne należy zastosować w konkretnych warunkach. 

Wysoka jakość do łazienki i nie tylko – płytki ceramiczne grantiti fiandre

W łazience podłoga narażona jest nie tylko na ciągłe deptanie, ale też na praktycznie stały kontakt z wilgocią. W związku z tym trzeba będzie więcej się natrudzić, by utrzymać ją w idealnym stanie. Rozwiązaniem są np. płytki ceramiczne GRANITI FIANDRE. Nowoczesny produkt przeznaczony jest w szczególności do łazienek. Można wybrać dowolny wariant kolorystyczny.

Na podłodze stosuje się płytki wykonane z terakoty lub gresu. Te materiały dobrze radzą sobie z obciążeniami, jakimi poddaje się podłogę podczas częstego używania lub np. jakie generują meble. Nowoczesny gres grantiti fiandre sprawdzi się w łazience, ale też np. w kuchni.

Płytki ceramiczne Refin – do czego będą pasowały?

Obecnie wybór płytek jest duży i nie jest trudno dopasować ich kształt, kolor lub styl do swojego wymarzonego projektu łazienki. Mogą to być płytki gresowe FLOOR GRES, mające niską nasiąkliwość wodną. Gres jest dobrym wyborem do łazienki, bo nie występują tam tak duże obciążenia jak w kuchni, więc można sobie nań pozwolić.

Nowoczesne płytki ceramiczne rex mogą być gładkie, w wybranym kolorze, albo z deseniem. Często są układane tak, by stworzyć jakąś kompozycję w pomieszczeniu, mogą być ciemniejsze niż ściany lub jaśniejsze. Niektórzy wybierają barwę z powodów praktycznych, bo np. na białych płytkach widać od razu każde zabrudzenie.

Gres Rex do łazienki lub kuchni?

Ułożenie płytek na podłodze pozwala zabezpieczyć ją przed niekorzystnym wpływem wilgoci. Ten rodzaj nawierzchni jest też idealny wszędzie tam, gdzie istotna jest czystość, higiena i łatwość sprzątania. Gres floor resin ma też tę zaletę, że wygląda świetnie i modnie, może więc stać się elementem kuchennej lub łazienkowej aranżacji.

Podsumowując, plan zakupu płytek warto oprzeć na ocenie swoich potrzeb. Płytki cechują się zróżnicowanymi parametrami, niektóre mogą być odpowiedniejsze niż inne do takich pomieszczeń jak łazienka.

Zobacz także

Leave a Comment