opakowanie z tekturyLifestyle 

Opakowania tekturowe na wymiar – przegląd rozwiązań

Opakowania tekturowe stanowią obecnie najpopularniejszą formę zabezpieczenia towarów podczas transportu. W zależności od wybranego kartonu możemy bezpiecznie przewozić nie tylko lekkie materiały, ale także te wielkogabarytowe i wymagające szczególnej ochrony. Wybierając opakowania tekturowe na zamówienie, warto kierować się kilkoma ważnymi kwestiami. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Opakowania tekturowe – jakie kartony można wybrać?

Mogłoby się wydawać, że opakowania tekturowe są mało wytrzymałe i nadają się do przewożenia jedynie lekkich towarów o niewielkich wymiarach. W rzeczywistości jednak tektura jest bardzo wytrzymałym tworzywem i potrafi skutecznie zabezpieczyć także materiały wymagające szczególnej ochrony. Decydując się na pudełka tekturowe, warto mieć na uwadze, że do wyboru mamy kilka wariantów różniących się pod względem wytrzymałości.

W przypadku zastosowania tektury kilkuwarstwowej mamy do czynienia z opakowaniem o zwiększonej wytrzymałości, ponieważ pudełko wykonane z takiego tworzywa posiada kilka warstw materiału wzmocnionych strukturą łączącą.

Do jakich produktów nadają się opakowania tekturowe?

Wykorzystanie opakowań wykonanych z kartonu obejmuje szeroko pojętą branżę przemysłową. Pudełka tekturowe sprawdzają się do przewożenia m.in. artykułów spożywczych, odzieży, produktów farmaceutycznych, biżuterii, tekstyliów domowych, artykułów marketingowych, książek, a także części samochodowych, czy detergentów chemicznych.

Pudełka tekturowe sprawdzają się również do magazynowania towarów, czy segregacji dokumentów zarówno w firmach, jak i przy użytku domowym. Na opakowania tekturowe często decydujemy się podczas przeprowadzki, czy przechowując przedmioty w garażu lub na poddaszu. W takim przypadku liczą się również wymiary. Do najpopularniejszych opakowań należą pudełka klapowe, zamykane przez proste złożenie czterech części klapy. Podczas wysyłki opakowanie wzmacnia się zazwyczaj taśmą.  Opakowania tekturowe na wymiar rozwiążą wszelkie problemy.

Zobacz także

Leave a Comment