Budownictwo, Nieruchomości 

Kominy ceramiczne dla domu i dla przemysłu. Co wybrać?

Kominy wykonane z ceramiki nadal są bardzo popularne i często wybierane przez wielu inwestorów. Świetnie sprawdzają się podczas budowy domów jednorodzinnych, ale również można wykorzystać je w obiektach przemysłowych. Jak wybrać odpowiedni komin ceramiczny?

Zalety kominów ceramicznych

Ceramiczne kominy wykorzystywane są już od wielu wieków podczas budowy domów i innych obiektów. Także dzisiaj są one bardzo często wybierane podczas realizacji inwestycji mieszkaniowych czy przemysłowych.

Pod względem zalet kominy ceramiczne – https://kominprofil.pl/kominy-ceramiczne/ przede wszystkim charakteryzują się bardzo dużą odpornością na wysokie temperatury, a także nie są podatne na zniszczenie w przypadku gwałtownych zmian temperatur.

Zastosowanie ceramiki powoduje, że na długi czas utrzymują również ciepło, dlatego nawet po zakończeniu palenia w kotle mogą one przekazywać energię termiczną do wnętrza.

Nowoczesne kominy ceramiczne mają również uniwersalne zastosowanie, dlatego mogą być one wykorzystane z wieloma różnymi rodzajami kotłów, na przykład na paliwa stałe, gaz, z kotłami kondensacyjnymi.

Kominy ceramiczne systemowe

Obecnie najczęściej wykonuje się kominy ceramiczne systemowe. Oznacza to, że kominy tego typu mogą być łatwo zamontowane z gotowych elementów.

W skład systemów kominów ceramicznych wchodzą między innymi bloczki z rurami, podstawy kominowe, elementy przeznaczone do ich wentylacji oraz wykończenia. Dzięki temu można prosto i szybko wykonać komin, który będzie dopasowany do wysokości budynku.

Kominy systemowe są obecnie oferowane przez wielu producentów, z których asortymentem można zapoznać się bliżej na ich stronach WWW.

Jak wybrać odpowiedni komin ceramiczny?

Dobór właściwego systemu kominowego powinien być decyzją architekta budynku, dlatego też wtedy, gdy kupuje się nowy projekt, warto sprawdzić, jaki rodzaj komina został w nim zastosowany.

Komin powinno się dopasować do źródła ciepła, ponieważ nie w każdym przypadku można zastosować takie same kominy ceramiczne do wszystkich rodzajów kotłów.

Warto również zastanowić się nad sposobem wentylacji, ponieważ wielu producentów systemów kominowych ma w ofercie także systemy umożliwiające sprawną wentylację grawitacyjną budynków. Wtedy można wykonać ją jeszcze łatwiej.

Gdzie kupować kominy ceramiczne?

Gdy zamierza się zakupić kominy ceramiczne, warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi wariantami systemów w ofercie różnych producentów.

Dzięki temu, że kominy systemowe składają się z łączonych ze sobą elementów, najczęściej można kupi je bez problemów również od ręki w wybranych wariantach. Sprzedaż możliwa jest również na odległość z bezpośrednią dostawą systemów kominowych do klienta.

Zobacz także

Leave a Comment