Poranne wstawanieDom, Mieszkanie, Wnętrze 

Jak wstać rano i być wypoczętym?

Sen ma ogromne znaczenie dla naszej psychiki oraz organizmu. Warto o tym pamiętać oraz w jak największy sposób dbać o higienę snu. Na tę ostatnią składa się szereg działań. Stosowanie się do nich sprawi, że wstając rano będziemy pełni energii i chęci do działania.

Na pewno każdy z nas zna to uczucie, gdy wstajemy rano i narzekamy na to, że jesteśmy zmęczeni, nie możemy się obudzić, boli nas głowa, plecy, ramiona, ogólnie pragniemy tylko i wyłącznie dale odpoczywać. Choć przyczyn takiego stanu rzeczy może być dużo to warto przyjrzeć się temu, jak śpimy. Jednorazowa kiepska noc może zdarzyć się każdemu, niemniej jednak jeżeli sytuacja się powtarza to trzeba interweniować. Na dobry sen składa się bowiem wiele rzeczy.
Dobre łózko, materac i poduszki to podstawa


Chcąc odpoczywać w komfortowych warunkach w szczególności warto zadbać o to, aby dysponować solidnym łóżkiem, z odpowiednio dobranym materacem i poduszkami. To podstawa, od której warto zacząć. Dlaczego jest to tak ważne? Dobre łóżko drewniane, stalowe, powinno przede wszystkim mieć solidną ramę, która będzie się charakteryzować stabilnością, brakiem trzeszczenia. Drugą kwestią jest stelaż, trzecią materac. Bez dobrego materaca (takiego, który zachowuje swoje oryginalne właściwości), nasze ciało w trakcie snu nie będzie odpowiednio podarte, będzie się zapadać, a tym samym pojawi się napięcie mięśniowe oraz ból. Nie bez znaczenia jest również sprawna cyrkulacja powietrza.

Odpowiednia długość snu

Warto zwrócić uwagę, aby spać odpowiednio długo i robić to w odpowiednich godzinach. 6-8 godzin snu w zależności od indywidualnych potrzeb w zupełności powinno wystarczyć. Oczywiście należy pilnować tego, aby nie kłaść się zbyt późno.

Zobacz także: http://www.x-mag.pl/kilka-zalet-dobrego-sklepu-meblowego/

Relaks przed snem

Przed snem warto zrezygnować z używania telefonu, komputera, tabletu i telewizora. Zdecydowanie należy również odstawić mocniejsze napoje i papierosy. Takie działanie ma służyć wyciszeniu się, oczyszczeniu umysłu. W zamian tego można poczytać książkę lub ulubione czasopismo. Dobrym sposobem jest także słuchanie dźwięków natury – tzw. muzyki relaksacyjnej.

Planowanie kolejnego dnia

Jeżeli mamy dużo na głowie i obawiamy się poranka i tego, co wydarzy się w ciągu dnia to zdecydowanie warto poświęcić trochę czasu i zapisać na kartce, co mamy dokładnie wykonać. Przygotowanie odpowiedniego planu działania oszczędzi czas i pozwoli panować nad obowiązkami.

Zobacz także

Leave a Comment