dbanie o zebyZdrowie, Medycyna 

Jak warto dbać o zęby w domu?

Dbanie o zęby jest niezwykle opłacalne, nie tylko dla naszego domowego budżetu, ale również dla zdrowia. Codzienna i odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej zapewni nam maksymalnie szeroki uśmiech. O czym warto pamiętać, aby dbać kompleksowo o zęby w domu?

Szeroki uśmiech, białe i równe zęby, brak kamienia nazębnego i przebawień, a przede wszystkim ubytków czy próchnicy. Taki stan jamy ustnej powinniśmy osiągnąć, gdy będzie regularnie dbać o zęby, w odpowiedni sposób, każdego dnia. Dzięki temu przez długi czas nie będziemy musieli ponosić dużych kosztów na stomatologię.

Oczywiście powinniśmy pamiętać o tym, aby odwiedzać takiego specjalistę, jakim jest stomatolog, aby raz na trzy miesiące lub raz na pół roku wykonać kompleksowy przegląd stomatologiczny. Stomatolog, w swoim gabinecie dokładnie oceni, czy potrzebujemy specjalistycznego leczenia, czy nie ma takiej konieczności. Z pomocy stomatologa skorzystamy w gabinecie https://www.stomatologiajarzebiny.pl/l

Dbanie o zęby we własnym zakresie

Zdecydowanie warto sobie uświadomić, że nawet najlepszy stomatolog nie pomoże, jeżeli sami nie będziemy we własnym zakresie dbali o higienę jamy ustnej. Samokontrola zębów oraz dziąseł jest niezwykle ważna i pozwala zauważyć drobne ubytki, przebarwienia, choroby dziąseł – co kwalifikuje do udania się do stomatologa. Jak możemy dbać o zęby w domu? Istnieje wiele metod, o których warto pamiętać.

Zobacz także: https://wimet.com.pl/jak-mozna-oszczedzac-na-stomatologu-i-miec-zdrowe-zeby-3-cenne-porady/

Profesjonalna i odpowiednia higiena

Jest podstawą dbania o zęby. Powinniśmy stosować odpowiednio dobraną pastę, szczoteczkę elektryczną, nici stomatologiczne oraz płyny do płukania jamy ustnej. Jak często szczotkować zęby? Oczywiście rano i wieczorem, ale również w ciągu dnia, np. po obiedzie czy większym posiłku.

Ograniczenie cukru i nałogów

Cukier ma bardzo negatywny wpływ na zęby, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie produktów, które zawierają jego duże ilości lub zastąpienie cukru alternatywnymi produktami. Rezygnacja ze słodyczy, ale również mocnej kawy, herbaty, czerwonego wina oraz papierosów będzie strzałem w 10.

Tylko biała dieta

Najlepiej będzie dla naszych zębów, a także ciała, wagi, dobrego samopoczucia, gdy ograniczymy spożywanie produktów ciężkostrawnych, wysoko przetworzonych, zawierających dużą ilość nienaturalnych środków, substancji barwiących czy zapachowych. Zęby szczególnie lubią tak zwaną białą dietę, czyli jogurty, sery, kefiry.

Zobacz także