montaz fotowoltaikaLifestyle 

Jak odbywa się profesjonalna instalacja paneli fotowoltaicznych?

Ceny prądu w ostatnich latach mocno poszły w górę, co nie czyni z tego dobrej prognozy na przyszłość. Dlatego wiele osób coraz chętniej korzysta z paneli fotowoltaicznych, które dzięki swojemu działaniu są w stanie zapewnić gospodarstwu domowemu samodzielność. Odnawialne źródła energii to w dzisiejszych czasach popularne zastosowanie, które niesie ze sobą wiele ogromnych zalet, jednak w przypadku zdecydowania się na panele fotowoltaiczne, trzeba zadbać o solidnie wykonaną instalację. Jak więc przebiega profesjonalna instalacja paneli fotowoltaicznych?

Jak profesjonalna firma wykonuje instalację paneli fotowoltaicznych na budynku?

Profesjonalna firma Remor, która zajmuje się instalacja paneli fotowoltaicznych w Szczecinie, wykonuje instalację fotowoltaiczną na budynkach. Cały proces przebiega sprawnie dzięki, temu, że w zespole tym pracują specjaliści, którzy mają szeroką wiedzę na temat instalacji źródeł energii odnawialnej. Pierwsze, na co zwracają uwagę to kąt nachylenia paneli, ustawia się je tak, aby azymut był najbliższy kierunkowi południowemu, a kąt nachylenia najczęściej powinien mieć około 35 stopni, ważne jest, aby był on w przedziale 25 a 50 stopni. Wspomniana firma Remor ma duże doświadczenie w ustawianiu paneli pod odpowiednim kątem, ma to ogromne znaczenie, ponieważ źle ustawione panele nie będą przynosiły żadnych większych zysków w postaci energii. Instalację paneli wykonuje się najczęściej na dachach budynków, są one wcześniej dokładnie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa, a następnie na specjalnych stelażach montuje się panele fotowoltaiczne.

Co jeszcze warto wiedzieć o odnawialnych źródłach energii?

Odnawialne źródła energii to nie tylko panele fotowoltaiczne ustawiane na dachach budynków gospodarczych. W przypadku większych inwestycji bardzo często spotyka się farmy fotowoltaiczne. Są one świetnym sposobem na produkcję prądu w dużych ilościach. Warto zwrócić uwagę na to, że farma fotowoltaiczna pobiera energię ze słońca nawet w pochmurne dni. 

Zobacz także

Leave a Comment