damska bizuteriaModa, Uroda, Styl życia 

Jak nosić damską biżuterię, aby zawsze wyglądać modnie i stylowo?

Każda kobieta posiada swoją kolekcję biżuterii. Wbrew pozorom nie musi być ona pokaźna, aby zadać szyku i elegancji, jednak należy wiedzieć, jak ją poprawnie nosić kobiece błyskotki. Choć mogłoby się wydawać, że w noszeniu biżuterii nie ma wielkiej filozofii, to w rzeczywistości wiele z nas nieświadomie popełnia kilka, z pozoru niewielkich błędów, które zamiast dodawać uroku, pozbawiają naszych stylizacji odpowiedniego wydźwięku. Jak zatem poprawnie nosić biżuterię?

Biżuteria damska – co za dużo, to niezdrowo

Pierwszą i najważniejszą zasadą, jaką warto kierować się przy noszeniu i wyborze biżuterii damskiej jest zachowanie umiaru. Czasem mniej znaczy więcej, zwłaszcza w przypadku dość wyrazistych modeli naszyjników, kolczyków czy bransoletek. Zakładając do jednej stylizacji masywną kolię, wiszące kolczyki z kamieniami i kilka pierścionków nietrudno o przerysowany efekt końcowy, który będzie wręcz zakrawał o tandetę, której chcemy przecież uniknąć. Minimalizm zawsze jest w cenie, dlatego przed wyjściem z domu warto skontrolować w lustrze swój wygląd i ocenić, czy ilość biżuterii aby na pewno mieści się w granicach rozsądku.

Damska biżuteria adekwatna do okazji

Nie każdy model kolczyków czy bransoletki będzie odpowiedni zarówno jako dodatek do stylizacji wieczorowej, jak i do stroju biznesowego. W naszych szkatułkach oczywiście z pewnością znajdują się klasyczne wzory srebrnej czy złotej biżuterii, które pozwalają zachować stylowy wygląd niezależnie od dress-code’u, jednak wiele z nas lubi zaszaleć z biżuterią na specjalne okazje. Jej design i rozmiary powinny być jednak wybierane z największą starannością, aby nie popełnić modowego faux-pas. Kolia wysadzana kamieniami to dobry wybór z okazji ślubu czy balu sylwestrowego, ale już niekoniecznie sprawdzi się jako element stylizacji codziennej.

Zobacz także: https://www.swiatmargo.pl/jak-dbac-o-bizuterie-kilka-przydatnych-wskazowek/

Prawdziwa biżuteria zawsze na czasie

Sztuczne błyskotki dostępne w sieciówkach mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak srebrna czy złota biżuteria dostępna m.in w salonie jubilerskim http://www.jubileraura.pl/ to opcja ponadczasowa, która doda naszym stylizacjom pożądanej elegancji i sprawi, że nawet z pozoru neutralny strój do biura stanie się wyjątkowy. Najwyższej jakości biżuteria damska nie należy do najtańszych, jednak jest to jeden z lepszych inwestycji w przyszłość. Warto również pamiętać że prawdziwe pierścionki czy naszyjniki często przechodzą z pokolenia na pokolenie, a biżuteria którą obecnie nosimy za kilkadziesiąt lat może stać się ulubionym modowym dodatkiem naszych córek czy wnuczek.

Zobacz także

Leave a Comment