gra planszowaHobby, Zabawa, Rozrywka, Gry 

Gra Ostrza w mroku – czym się charakteryzuje?

Gra Ostrza w mroku to fabularna gra stworzona przez Johna Harpera i wydana przez Evil Hat Productions. Została nagrodzona między innymi Origins Award za najlepszą grę fabularną. W grze wykorzystuje się jedną 10-stronną kość i cztery zwykłe sześciostronne kości. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Podstawy gry Ostrza w mroku

Gra Ostrza w mroku opowiada o grupie śmiałych łotrów, którzy tworzą przestępcze przedsięwzięcie na nawiedzonych ulicach industrialnego miasta fantasy. Na graczy czekają napady, pościgi, okultystyczne tajemnice, niebezpieczne okazje, krwawe potyczki, a przede wszystkim bogactwa – jeśli będą oni na tyle odważni, by po nie sięgnąć.

Gra Ostrza w mroku – główne zasady

Gracze wcielają się w zuchwałych łotrów, którzy chcą się odnaleźć na nawiedzonych ulicach Duskvol, miasta, w którym korupcja jest prawem, a zbrodnia koniecznością. Gracze znajdą się w pułapce mrocznego świata gangów, władców zbrodni i mrocznych tajemnic, gdzie ich jedynymi przyjaciółmi są inni członkowie załogi.

Gra koncentruje się na narracji, jest ona oparta na postaciach, czerpiąc z dziesięcioleci doświadczeń. Aby móc w pełni skorzystać z tego, co przygotowali dla graczy producenci gry i pracownicy wydawnictwa Stinger Press, wykorzystuje się specjalne podręczniki do gier fabularnych. Takie wydawnictwa wydają gry fabularne oraz polskie wersje zagranicznych RPG.

Dlaczego gra Ostrza w mroku stała się tak popularna?

W czym tkwi tajemnica sukcesu tej gry? Po pierwsze, zawiera wiele unikalnych elementów, które nie były wcześniej wykorzystywane w żadnych innych grach. Stała się ona bardzo popularna wśród graczy, ponieważ oferuje dużą swobodę. Można grać z przyjaciółmi lub samemu.

Inną ważną cechą tego projektu jest to, że jego fabuła zmienia się w zależności od tego, co dzieje się w trakcie gry, pozwala to graczom tworzyć własne historie poprzez ich działania i decyzje. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup te gry.

Zobacz także

Leave a Comment