drewniana podlogaDom, Mieszkanie, Wnętrze 

Deska podłogowa – na jaki gatunek drewna warto się zdecydować?

Ludzie coraz częściej zwracają uwagę na swoje decyzje zakupowe i przez to starają się kupować produkty wysokiej jakości. Dotyczy to również zakupów materiałów wykończeniowych do domów i mieszkań. Z tego powodu na popularności zyskuje deska podłogowa. Gdzie ją znajdziemy i na jaki gatunek drewna warto się zdecydować?

Czym jest deska podłogowa i jaki gatunek wybrać?

Wiele osób materiał, jakim jest deska podłogowa błędnie myli z panelami. Jest to naprawdę spora pomyłka, gdyż deska podłogowa to materiał, który faktycznie jest wykonywany z prawdziwego drewna. Panele z kolei z drewnem mają wspólny tylko wygląd, a tak naprawdę są one z innych materiałów, przez co ich trwałość jest znacznie niższa.

Z racji na to, że deska podłogowa wykonywana jest z prawdziwego drewna, to w jej wypadku możemy wybrać gatunek drewna, z którego będzie wykonana i ma on naprawdę spore znaczenie. Od niego zależy na przykład cena. Dobrym wyborem mogą być deski dębowe we Wrocławiu, które naprawdę dobrze się prezentują, a także są dość łatwe do znalezienia.

Dlaczego warto postawić na deski podłogowe?

Osoby, które chcą mieć podłogę, która będzie wykonana z drewna lub z materiałów podobnych do drewna mają trzy propozycje do wyboru. Pierwsza to parkiet, który jest zdecydowanie najtańszy, lecz jego trwałość jest na bardzo niskim poziomie, a także nie można go jakkolwiek odnawiać. Kolejna opcja to parkiet, który składa się z wielu małych drewnianych klepek, przez co można stworzyć na przykład bardzo ciekawe wzory.

Deski podłogowe to z kolei bardzo trwały i dobry materiał pochodzący z prawdziwego drewna. Mają one formę oczywiście dużych desek. Dzięki temu, że są one z prawdziwego drewna bardzo dobrze nadają się do odnawiania, gdyż można je po prostu zeszlifować, a także polakierować. Ponadto deski podłogowe są ciche podczas korzystania z nich, a także zapewniają niezłą izolację termiczną, więc chodzenie po nich nawet na boso może być możliwe bez ogrzewania podłogowego.

Zobacz także

Leave a Comment