dach prefabrykowyDom, Mieszkanie, Wnętrze 

Co to jest dach prefabrykowany?

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego domu. Odpowiedni wybór nie tylko zabezpieczy budynek przed przeciekaniem, ale również będzie gustownym elementem elewacji. Coraz większą popularnością cieszą się gotowe dachy prefabrykowane, które to mają mnóstwo zalet.

Czym jest dach prefabrykowany?

Najprościej mówiąc, dach prefabrykowany jest to pewna alternatywa dla więźby dachowej w formie tradycyjnej. Firma produkująca dach prefabrykowany w Krakowie, oferuje więźbę dachową o tradycyjnej konstrukcji oraz systemy scalane za pomocą łączników mechanicznych. To rozwiązanie idealne dla dwuspadowego lub wielospadowego dachu, który to pozbawiony jest lukarn i wykuszy. Bardzo często dach prefabrykowany jest wybierany na zadaszenie garażów i domów parterowych.

Dlaczego warto wybrać dach prefabrykowany?

Główną zaletą prefabrykowanych dachów jest wysoka precyzja wykonania i krótki czas budowy. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania więzary dachowe na zamówienie. Więzary powstają pod konkretny projekt i wycinane są w specjalnych zakładach na specjalistycznych maszynach. Montaż dachu prefabrykowanego jest znacznie szybszy, co skraca czas budowy. Produkcja dachu prefabrykowanego jest zaplanowana w taki sposób, aby końcowa konstrukcja była solidna, precyzyjnie wykonana i trwała. Dach wykonany z wysokiej jakości materiałów i odpowiednio zaimpregnowany, sprawia, że jest on odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Jest więc bezpieczny.

Zanim uzyskane zostanie pozwolenie na budowę, warto podjąć decyzję o wyborze dachu prefabrykowanego. Wówczas producentowi należy dostarczyć takie dokumenty jak: rzut i przekrój dachu, rzut ostatniej kondygnacji, przekroje budynku oraz informację o lokalizacji domu. To ułatwi projektantom wykonanie odpowiedniego dachu, wprost pod wybrany projekt domu.

Wybór dachu prefabrykowanego ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest krótki czas realizacji i niższa cena niż w przypadku tradycyjnej więźby. Ważne jest również to, że wszystkie prace związane z zakupem są po stronie wykonawcy.

Zobacz także

Leave a Comment